Wydrukuj tę stronę
środa, 15 czerwiec 2011 00:00

Magiczne lustra

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Magiczne lustro jest nadzwyczaj praktycznym rekwizytem pomocniczym. Można dzięki niemu obserwować odległe w przestrzeni procesy, jak również poznawać wydarzenia przeszłe i przyszłe. Lustro może być ładowane energetycznie wedle własnych upodobań i w ten sposób tworzyć widzialny i słyszalny dostęp do wszystkich płaszczyzn, jak również umożliwiać bezpośredni kontakt z nimi. Jest także ciekawym dodatkiem do rytuałów.

Zacznijmy może od tego do czego można używać takiego magicznego lustra. Jak podaje „Praktyka Magicznej Ewokacji” Franz’a Bardon’a lustro stosowane jest do :

Cytat:
1. Skontaktowania się z mocami i istotami i uczynienia ich widzialnymi. Dla tego celu, magiczne lustro jest albo umieszczane w trójkącie, albo, co jest jeszcze bardziej korzystne, przymocowane do górnego wierzchołka trójkąta, do zewnątrz. Następnie trzeba naładować bądź zaimpregnować lustro pożądaną mocą. Stosując swoją wyobraźnię, musisz koncentrować swoje życzenie osiągnięcia danego celu do wnętrza skondensowanej mocy – wola – przed właściwą ewokacją.

2. Magiczne lustro może być również użyte dla impregnacji przestrzeni. Wtedy konieczna dynamika zostanie zachowana automatycznie podczas całego czasu ewokacji, a mag nie będzie musiał zwracać na to szczególnej uwagi. Tym samym będzie on w stanie koncentrować się całkowicie na innych fazach swojego rytuału, na przykład na materializacji bądź jasnowidzeniu. W takim przypadku, lustro należy umieścić w rogu pokoju, by jego wpływ działał na całej przestrzeni danej operacji magicznej.

3. Lustra można użyć jako magnetycznej siły dla przyciągania istoty, którą się ewokuje. By to zrobić, powierzchnia lustra musi być naładowana kondensatorem fluidów skierowanym w stronę, w którą ma działać. Lustro następnie umieszcza się na środku trójkąta bądź na szczycie jego najwyższego punktu.

4. Co więcej, magicznego lustra można również użyć jako akumulatora czy kondensatora – by można było zgromadzić w nim tak dużo jakościowej i ilościowej mocy, by pozwolić przywoływanej istocie wywoływać pożądane skutki. Nie ma znaczenia, jeśli w tym przypadku istota ma być przekształcona przy pomocy skondensowanej mocy w widzialny kształt, czy też zamierzony jest jakiś inny rezultat. Wszystko to zależy od tego, co mag chce osiągnąć.

5. Co więcej, magiczne lustro może zastąpić telefon. Dla tego celu kondensator fluidów musi być naładowany akashą i należy stworzyć stan bezczasowości i bezprzestrzenności poprzez moc koncentracji. Następnie ewokacja jest wymawiana do lustra. Magiczne lustro staje się zatem astralnym kanałem komunikacji. Jest to nie tylko sposób na przywoływanie do siebie określonej istoty czy mocy, gdyż sama istota jest w stanie mówić do maga z lustra. Mag może zatem czasami słyszeć głos istoty nie tylko mentalnie czy astralnie, lecz również fizycznie, jak gdyby mówiła przez głośnik. Jednak co do zasady, to do maga należy wybór sfery, w jakiej ma działać lustro. Lustro naładowane dla świata fizycznego może umożliwić ludziom nie wykształconym magicznie słyszenie głosu ducha. Oczywiście poprzez tę metodę lustra, dwóch równie wykształconych magów może rozmawiać ze sobą nawet na największe odległości – nie tylko astralnie i mentalnie, lecz również fizycznie – i będą mogli słyszeć oni każde słowo poprzez fizyczne uszy.

6. Istnieje jeszcze jeden cel, któremu może służyć lustro w magii rytualnej – jest to ochrona przed niepożądanymi wpływami. Zazwyczaj tworzy ją kondensacja światła. Przy ładowaniu lustra, mag musi koncentrować się na swoim życzeniu utrzymywania z dala wszystkich niepożądanych wpływów. Moc radiacji lustra naładowanego w taki sposób musi być wystarczająco duża, by uniemożliwić larwie, fantomowi etc. wejście w przestrzeń na jakiej działa mag. Pod żadnym pozorem nie mogą one spenetrować tej przestrzeni. Również w tym przypadku lustro należy tak ustawić, by promieniowało na cały pokój czy przestrzeń, w której przeprowadzana jest dana magiczna operacja.
Lustra najczęściej wykonuje się z płaskiego szkła z jednej strony pokryty czarnym lakierem jaki i amalgamem srebrnym. Są stosowane również lustra wklęsłe, wtedy malije się stronę wypukłą. Za lustro również może służyć kula kryształowa powierzchnia stojącej wody jak i metalowe powierzchnie.Praktykę z lustrem należy zacząć od ustawienia go przed sobą w odległości jednego do dwóch metrów. Oświetlenie teoretycznie nie ma znaczenia, jednak powinno stosować się rozproszone światło świec, tak aby nie odbijało się w lustrze oraz by nie rozpraszało naszego skupienia.

Ćwiczeniem wstępnym jest wizualizacja kolorów na powierzchni lustra, tak by można było je widzieć z otwartymi. Notabene jeżeli dłużej się wpatruje w lustro to obraz sam ciemnieje i nie widać własnego odbicia, więc nie ma co się rozpraszać tym, że na początku jest trudne skupienie się na powierzchni lustra. Następnie należy wyobrażać sobie przedmioty, zwierzęta, osoby bliskie i znajome. Początkowo twarze. Kolejnym krokiem jest wyobrażanie sobie ludzi obcych. Następnie należy starać się wizualizować całe sylwetki tych osób. Im większe lustro tym wyobraźnia łatwiej działa i praktyka jest łatwiejsza. Teraz należy przejść do wyobrażania sobie miejsc i domów. Wszystko to ma na celu przyzwyczajenie i dostrojenie oczów mentalnych, astralnych i fizycznych jaki i samego lustra do praktyk. Jak to w Hunie powiadają, za uwagą podąża energia. Z resztą to ma zastosowanie we wszystkich ścieżkach, albo mi się tylko tak wydaje ; P Jest to również fantastyczne ćwiczenie koncentracji, gdyż ów iż aż ponieważ nie powinno się błądzić myślami ani pozwalać, aby jakieś obrazy pojawiały się samoczynnie. Należy je przerywać po prostu.

Główna praktyka opiera się na właśnie na pozwalaniu pojawianiu się obrazów samoczynnie w lustrze po wcześniejszej inkantacji lub prośby z kosmosu o wizję albo po prostu przyzwaniu istoty.

Franz Bardon jednak nakazuje dalszej kombinacji z lustrem. Przykazuje aby na powierzchni lustra gromadzić energię poprzez wizualizację. Dokładniej należy ładować lustro 4 elementami, Akashą jak i światłem. W sumie im bardziej naładowane tym lepiej, więc dlaczego by nie. Dodatkowo nauka pracy z energiami i kontroli tejże energii ; )

Podstawowe żywioły zwane elementalami: ogień, ziemia, powietrze, woda raczej każdy umie sobie wyobrazić w sumie światło też. Światło jest aspektem ognia, element ognia może zostać dowolnie przekształcany w światło i na odwrót, element światła w element ognia. Światło zawiera cechy charakterystyczne ognia: jest penetrujące, ekspansywne.

Problemu może dostarczyć Akasha. Jest to pierwiastek eteru, jest najpotężniejszą, najwyższą i najbardziej niewyobrażalną pierwotną egzystencją, pierwszą przyczyną wszystkich rzeczy i wszelkiego stworzenia. Ten element jest niestworzony, niedefiniowalny, bezczasowy i bezprzestrzenny. Bardon nazywa Akashę piątym elementem, pierwotną energia która utrzymuje wszystko w równowadze, światem przyczynowym. Ale jak ściągnąć przywołać taki niewyobrażalny żywioł? Należy medytować, że Akasha jest pomiędzy nami a lustrem, medytować poczucie nie istnienia czasu ani przestrzeni. Proste, prawda ? xDCytat:

Magiczne lustro jako połączenie komunikacyjne pomiędzy żyjącymi a zmarłymi ludźmi

Naładuj powierzchnię lustra akashą i medytuj. Utrzymaj to uczucie w głębokiej medytacji i równocześnie pragnij zobaczyć swojego przyjaciela w lustrze. Chwilę później zobaczysz tę osobę jak w panoramicznym filmie i będziesz również widział jej otoczenie oraz to, czym się obecnie zajmuje. Równocześnie będziesz czuć się tak, jakbyś osobiście stał obok niej. Jeśli otoczenie jest ci dobrze znane, to możesz potwierdzić, czy to, co widziałeś w lustrze, jest prawdą, od razu odwiedzając to miejsce poprzez podróż mentalną. Jeśli właściwie ćwiczyłeś swoje astralne zmysły, to twoje doświadczenia, tak samo jak praca z magicznym lustrem, potwierdzą się przez podróż mentalną i będą odpowiadać faktom. Gdy jednak tak nie jest, wtedy należy powtarzać ten eksperyment tak często, jak to konieczne, aż będziesz absolutnie pewien, że to, co widzisz, odpowiada rzeczywistości; można to łatwo potwierdzić poprzez osobiste badanie.


Jeśli osoba, z którą się skontaktowałeś, śpi, to w wyobraźni możesz przyciągnąć do swojego lustra ducha, który jest oczywiście ciałem mentalnym, i skondensować go swoją wolą do takiego stopnia, że wydaje się, iż ta osoba naprawdę stoi przed tobą. Gdy tylko to wykonasz, wydaj swoje rozkazy dla tej osoby. Jej podświadomość może przeciwstawiać się twoim rozkazom i próbować je odrzucić. Aby tego uniknąć, stosuj tę samą metodę, która była opisana w rozdziale o autosugestii, czyli musisz wydawać rozkaz zawsze w czasie teraźniejszym i w formie rozkazu.

Zmarłe osoby przywoływane są do pojawienia się w lustrze w ten sam sposób, lecz musisz skoncentrować się na akashy i wyobrażać sobie osobę bądź intensywnie myśleć, że ta osoba powinna się pojawić. Jeśli wzywasz zmarłą osobę, która nie była ci znana, koncentruj się na punkcie odniesienia w czasie, gdy ta osoba żyła. Następnie przywołaj imię tej osoby w akashy, oczekując na pojawienie się jej w medytacyjnym stanie umysłu. W bardzo krótkim czasie zmarła istota pojawi się w lustrze i będziesz będzie mógł wyrazić swoje życzenia. Na początku komunikacja ze zmarłą osobą będzie pewnego rodzaju myśleniem na głos. Później, jeśli będziesz sobie tego życzył, będziesz w stanie komunikować się werbalnie.

Magiczne lustro jako środek wpływania na siebie lub innych

Poprzez wyobraźnię lub oddychanie płucami i porami ściągaj w swoje ciało światło z uniwersalnego oceanu światła, aż poczujesz, że jasnością i gorącem przypominasz słońce. Zaimpregnuj to światło koncentracją na życzeniu, na przykład że światło albo jego emanacja nadaje ci intuicję, inspirację lub inną pożądaną umiejętność, bądź że pozwala ci rozpoznać określoną prawdę. W wyobraźni przepuść strumień światła przez dłonie na powierzchnię lustra i kumuluj je tam, aż z twojego ciała wyjdzie do lustra ostatnia iskra światła. Uformuj z tego światła białą, promienistą sferę słońca, które emituje niezwykle intensywne promienie. Od razu powtórz tę procedurę ładowania kilka razy pod rząd, aż będziesz pewien, że lustro zostało naładowane do takiego stopnia, że promienie emitowane z niego przenikają twoje ciało, duszę i ducha tak intensywnie, że uwalniają pożądany wpływ. Poprzez swoją siłę woli, wyobraźnię i mocne przekonanie zwiąż to światło z powierzchnią lustra na tak długo, jak potrzebujesz, a potem rozpuść je. Musisz być całkowicie przekonany o skuteczności i wpływie światła, by żadne powątpiewające myśli nie pojawiły się w twoim umyśle. To właśnie niewzruszalne przekonanie nadaje promieniom światła tej ogromnej dynamicznej energii, która tworzy prawie fizyczny skutek.
Siądź przed lustrem i medytuj o prawdzie, którą chcesz poznać, bądź o problemie, jaki chcesz rozwiązać. Jeśli po medytacji użyjesz w sobie pierwiastka akashy lub jeśli wejdziesz w stan transu, szybko osiągniesz swój cel. Pracując w ten sposób będziesz przyjemnie zaskoczony rezultatami, a później, jaki by nie był przedmiot medytacji, będzie ci ciężko obejść się bez tej praktyki. Jeśli swoje magiczne lustro chcesz trzymać naładowane, nie może być ono widoczne dla innych ludzi. Jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych jest jedwab. Powinieneś zatem owijać weń swoje lustro. Możesz również kierować promienie swojego magicznego lustra na łóżko i pozwolić im być aktywnymi przez całą noc, by mogły wpływać na twoją podświadomość gdy śpisz - aby osiągnąć cel, jaki sobie postawiłeś. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze szybsze rezultaty, możesz zwiększyć efekt za pomocą autosugestii.
Czytany 10693 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 październik 2011 09:57
Syriusz

Najnowsze od Syriusz

Artykuły powiązane