Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 21 marzec 2011 00:00

Trans - wejście do krainy czarów

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wiele osób, w tym szamani, czarnoksiężnicy, media, porozumiewają się z bytami i istotami nadnaturalnymi wprowadzając się w trans. Stan transu jest bramą do krainy czarów z jego niewidzialną struktura zamieszkującą przez bożki, anioły, demony, duchy i nieziemskich istot. Niektórzy ludzie zapadają w stan transu spontanicznie.


(Trans jest zawężoną koncentracją na czymś, na kimś lub na jakiejś idei). Inni wywołują trans poprzez substancje psychoaktywne. Opium zawarte w maku wywołuje senne wizje i głęboki sen, ale przy przekroczeniu dawki nawet śmierć. Haszysz otrzymywany z konopi indyjskich powoduje podobne halucynacje. Zniekształca poczucie czasu i przestrzeni. Haszyszem wprowadzali się w trans dawni Scytowie. Tunguzi, Koriacy i inne plemiona syberyjskie oszałamiali się żując muchomory. Indianie meksykańscy od wieków używają wysuszonych wierzchołków kaktusa peyote. Od roku 1943 używany jest nowy związek chemiczny pod nazwą LSD.
Trans wywołuje również muzyka, taniec jak tez długie okresy postu i kontemplacji. W Tybecie i Indiach kontemplacja przybiera formę koncentracji umysłu na pojedynczej myśli, na obrazie myślowym, albo dźwięku, np. OM.
Trans wywołuje także wpatrywanie się w płomień świecy, kryształ, szklaną kulę czy jakąś błyszcząca powierzchnię.
Gdy w transie osoba przeżywa "poruszenia duszy" wywołane kontaktem z istotami nadnaturalnymi jak bogami, aniołami, taki rodzaj transu nazywany jest transem mistycznym. Trans mistyczny daje poczucie jedności z bogiem lub wszechświatem. Trans mistyczny ma też znaczenie w uprawianiu różnych rodzajów magii. Prorocy, wyrocznie, czarodzieje, spirytyści - wszyscy odwołują się w swych działaniach do transów. W czasie transu mistycy lub media często przeżywają w swym ciele ból lub inne wrażenia, podczas których jęczą, skręcają się i wykrzywiają nienaturalnie twarz lub ciało. Można to zaobserwować w praktykach Voo Doo, gdzie osoba będąca pod wpływem transu oddaje duchowi lub duchom swoje ciało we władanie.
Trans można wywołać wpatrując się w lustro, klejnot, wodę w kałuży, w krople atramentu, lub jak w średniowiecznej Europie w wypolerowane ostrze miecza. Przepowiadanie przyszłości wpatrując się w kryształowa kule nazywa się krystalomancją.
Wracając do krainy czarów,- w tym świecie istnieją różne kategorie rożnych istot z którymi niektórzy ludzie miewali kontakty. Dostęp do tych istot następuje poprzez wejście w trans i rytuał. Kontakt i jego rodzaj uzależniony jest od naszego otwarcia się na tamten świat. Oprócz bogów, aniołów, demonów mamy różnego rodzaju dewy, - duchy natury.
Duchy ziemi reprezentują Gnomy (Skrzaty), które opiekują się wszelkimi formacjami lądowymi: polami, skałami, wyspami, począwszy od małych kamyków, a skończywszy na potężnych górskich łańcuchach. Duszki wodne to Nimfy (Rusałki, Wodniki, Ondyny). Przebywają w strumykach, rzekach, jeziorach, morzach, wszędzie tam gdzie pojawia się element wilgoci lub wodny zbiornik, a szczególnie pięknie manifestują się w rejonie wodospadów. Ogniem opiekują się istoty zwane Salamandrami (Płomieniakami), zjawiające się we wszystkich silnie nasłonecznionych miejscach, we wnętrzach wulkanów i wreszcie wszędzie tam gdzie zapalimy jakikolwiek płomień. Bez wątpienia patronują coraz popularniejszej terapii Homa, której głównym elementem jest palenie Agnihotry. Sylfy (Elfy, Latawce) związane są z powietrzem, aktywnością wiatru i formacjami chmur.

Driady stanowią szczególny rodzaj dewów, reprezentują świat roślinny, a zwłaszcza lasy, parki, zagajniki i pojedyncze drzewa. Podobno w ciele eterycznym drzew istnieją jeszcze inne duszki nazywane Mannikinami albo drzewnymi ludzikami.
Większość z ludzi intuicyjnie wyczuwa takie istoty w swoim pobliżu a czasem da to się odczuć przez wrażenia jak mrowienie, radość a czasem lęk, pobudzenie, skrepowanie.
By móc się z takimi istotami skontaktować, należy przede wszystkim usunąć wątpliwość w ich istnienie i mieć szczerą motywację spotkania się z nimi. W książce: Księga duchów natury - Altman Nathaniel, możemy zapoznać się z rodzajem dewów, duchów natury a także wg. wskazówek autora możemy sami nauczyć się i spróbować i doświadczyć kontaktu z nieziemskimi istotami. [książka do ściągnięcia z netu, np. z jakiegoś chomika, - wpisując w google hasło:
Księga duchów natury - Altman Nathaniel chomikuj]

Czytany 5024 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 październik 2011 10:54
Maban

Najnowsze od Maban

Artykuły powiązane