;
środa, 14 luty 2018 19:22

Magia i seks

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

   
Sprymityzowane rozumienie magii seksualnej to „magia uprawiana w celu szybkiego i łatwego przyciągnięcia partnera do seksu”. Jednak prawdziwe znaczenie magii seksualnej to „magia, która wykorzystuje energie pobudzone przez seks”. Seks jest jednym z najsilniejszych popędów człowieka, a towarzyszący mu wzrost emocji powoduje duży wzrost energii, która zwykle jest rozpraszana. Wykorzystanie seksu w magii ma wiele aspektów.

 

 

 

Tantra

Tantra jest seksualną ścieżką rozwoju świadomości (a przy okazji również mocy psychicznych), rozwiniętą w Indiach. Jest to temat, na który można by napisać stosunkowo najwięcej, ale tu nie ma na to miejsca, ponieważ praktykowanie tylko pojedynczych, wybranych technik tego rozbudowanego systemu, zawierającego pozycje, ćwiczenia oddechowe, wizualizacje, mantry i inne techniki nie jest na dłuższą metę dobre, powodując nierównowagę energetyczną. Tantra jest silnie związana z hinduizmem i jego wierzeniami. Jej celem na płaszczyźnie seksualnej jest przedłużenie orgazmu i przekształcenie go z jednego krótkiego spazmu w stan przedłużonej błogości, połączony z technikami rozprowadzania energii po ciele. U mężczyzny wiąże się to z kontrolą wytrysku. Wedle tantrycznych wierzeń nasienie jest nośnikiem siły życiowej i mężczyzna, wyrzucając je poza ciało, traci tę siłę. Tantra uczy orgazmu bez wytrysku i zamienia seks w rytuał i medytację. Rozbudowanie tego systemu i dyscyplina, jakiej wymaga szczególnie na początku (gdy podczas seksu trzeba się skupić na towarzyszących mu technikach, a nie zaspokajaniu pożądania) sprawia, że nie jest on dla każdego, jednak warto sięgnąć po opisującą go literaturę choćby w celach czysto poznawczych.

Wykorzystanie orgazmu w magii

Chwila orgazmu, niezależnie od płci, jest chwilą wielkiego wzrostu energii i zatrzymania świadomego myślenia - warunki idealne z magicznego punktu widzenia. Z tego powodu prostymi i naturalnymi technikami wydają się (lubiane zwłaszcza przez magię chaosu) ładowanie wizualizacji lub sigila poprzez skupienie na nich w chwili orgazmu, a czasem także podczas poprzedzających go działań erotycznych lub autoerotycznych. Nie jest konieczna wizualizacja, wystarczy też sama wola, utrzymywana podczas stosunku, by coś się wydarzyło. Odprawienie aktu seksualnego „w intencji” jest bardzo silną techniką, szczególnie wtedy, gdy uczestniczą w niej oboje partnerzy. Sytuacja, w której tylko jeden z partnerów stosuje ten rodzaj magii, jest wręcz niewskazana, bo energia jest jednocześnie skupiana przez jedną osobę i rozpraszana przez drugą, co nie oznacza, że nie może to również odnieść skutku.

Należy być ostrożnym z tematami, jakie się w ten sposób łączy z seksem. Używanie energii seksualnej na przykład do dzieł zniszczenia może zapisać w podświadomości skojarzenie seksu z czymś negatywnym, co potem powoduje blokady seksualne. Wykorzystanie seksu do ładowania energią wizualizacji lub myśli - o ile nie jest częścią większego rytuału - jest najbardziej odpowiednie w przypadku spraw dotyczących obfitości, tworzenia, łączenia, czyli tego, czego seks jest symbolem.

Seks jako część rytuału

Naga kobieta leżąca na ołtarzu i kapłan odbywający z nią rytualny stosunek to coś, co kojarzy się głównie z satanizmem, ale seks jako element rytuału był i jest stosowany przez różne ścieżki, zarówno z powodu „wzbudzenia energii”, jak swojej działającej na podświadomość symboliki „czegoś, co prowadzi do narodzin nowego bytu” - symboliki jakże odpowiedniej w magii (nie ma znaczenia to, czy rzeczywiście dochodzi do poczęcia dziecka, podświadomość i tak odczytuje symbol jednoznacznie). Seks jest dobrą ofiarą - jest to wtedy ofiara z energii wydzielonej podczas stosunku.

Seks jako działanie uziemiające

Seks „pozbawiony filozofii”, potraktowany czysto biologicznie jest dobrym sposobem na uziemienie, czyli wyrównanie energii „ziemskich” i „wysokich” po praktykach, które powodują zbytnie oderwanie od ziemi, takich jak inwokacje, prace w astralu i tym podobne. Niektóre ścieżki magiczne, szczególnie satanistyczne, mają zwyczaj kończenia rytuałów zbiorowych orgią, co poza przyjemnością ma na celu też aspekt „higieny psychicznej”.

 

 

 Seks a techniki wizualizacyjne

Techniki znane z magii można połączyć z seksem również w sposób czysto hedonistyczny, nie ukierunkowany na żaden konkretny cel poza zwiększeniem lub uatrakcyjnieniem doznania. Kilka propozycji (a wyobraźnia pomoże łatwo stworzyć więcej) to wyobrażanie sobie oddychania „przez” narządy seksualne (to kieruje do nich dużą ilość energii i pobudza ich wrażliwość), wizualizacyjne „pieszczenie energią” partnera lub stosowane przez obu partnerów zjednoczenie ważnych dla związku czakr, na przykład seksualnych lub czakr serca poprzez wizualizację lub wspólne oddychanie nimi albo wzajemną wymianę energii (wdech jednej osoby - wydech drugiej).

Seks w astralu

Astral jest bardzo zmysłowym światem, ponieważ do niego przynależą fantazje, w tym również seksualne. Można odwiedzić w astralu pożądaną osobę i odbyć z nią akt seksualny. Jeśli ta druga osoba jest naszym partnerem i wie o tej praktyce, sama ją stosując w tym samym czasie, może dojść do bardzo namacalnego spotkania. Jeśli jest to ktoś, kto nie wie o naszym pożądaniu, jest to technika magiczna przyciągająca zrealizowanie fantazji w rzeczywistości - zarówno dlatego, że jest wizualizacją naładowaną emocją, jak i dlatego, że jest to sposób na dostanie się do czyichś snów.

Można też poszukać - zwyczajnym sposobem nawiązywania kontaktu z istotami zamieszkującymi tę krainę - partnera na jeden raz lub na dłużej. W tym ostatnim przypadku należy jednak wziąć do serca ostrzeżenie przed wampiryzmem, a także to, że zbytnie zafiksowanie się na tej formie seksualności może spowodować oziębłość w świecie materialnym, w którym seks jest z reguły trudniej dostępny i ograniczony różnymi fizjologicznymi i innymi uwarunkowaniami, które w astralu nie występują.

Celibat

Magiczne zastosowania może też mieć wstrzymanie się od seksu. Bardzo wiele duchowych ścieżek wymaga od swoich adeptów tak zwanej „czystości płciowej”. Wynika to z faktu, że seks - o ile nie jest łączony z technikami świadomego wykorzystywania energii - jest rozpraszaniem energii. Frustracja seksualna, utrzymująca się przez dłuższy czas, powoduje u wielu osób przeniesienie tej energii na inne dziedziny życia. Rozpowszechniony jest pogląd o tym, jakoby fanatyzm religijny lub polityczny miał ścisły związek z niezaspokojeniem seksualnym.

Czasowy lub trwały celibat (oznaczający również rezygnację z praktyk autoerotycznych) może zrodzić dużą ilość zmagazynowanej, „agresywnej” energii, która może być potem wykorzystana w magii. Jednak ludzie mają różne osobowości i różne temperamenty i dla niektórych tego rodzaju frustracja będzie skutkowała raczej obniżeniem wydajności, więc należy poznać siebie i swoje reakcje, wypróbować działanie ograniczonego czasowo seksualnego „postu” i wedle wyników wprowadzić go lub nie do praktyki jako sposób gromadzenia energii.

Radykalniejszym sposobem użycia energii frustracji seksualnej jest świadome doprowadzenie siebie do stanu podniecenia poprzez fantazje lub oglądanie pobudzających seksualnie materiałów i potem przystąpienie do dzieła magicznego bez rozładowania tej energii w orgazmie. Technika ta jest znacznie skuteczniejsza u kobiet, ponieważ mężczyzna z trudem pohamowuje swoje podniecenie, gdy już zostało dostatecznie pobudzone, a poza tym nie zezwolenie na rozładowanie napięcia w wytrysku jest szkodliwe dla zdrowia, jeśli nie jest dokonywane na sposób tantryczny. Nadużywanie tej techniki, również u kobiet, może prowadzić do problemów z życiem seksualnym, więc należy do niej podchodzić z ostrożnością, ale u niektórych osób, które okazjonalnie ją stosują daje ona bardzo duże zasoby energii. Ze względu na to, że frustracja seksualna pobudza stany agresywne, jest to praktyka nadająca się szczególnie do walk magicznych.

Wymieszanie aury

Podczas seksu zachodzi silne wymieszanie się energii uczestniczących w nim osób. Powinno to nakłaniać do rozwagi przy wyborze partnera lub partnerów. Częste mieszanie własnej energii z energią osób stojących znacznie niżej w rozwoju może zanieczyszczać aurę i hamować postępy. Również wtedy, gdy mamy wielu partnerów, to jeśli mają oni bardzo zróżnicowane energie, powoduje to chaos energetyczny w naszej własnej aurze. Szczególnie niewskazane są kontakty z tanimi prostytutkami, których energia jest zwykle z powodu wielości przypadkowych partnerów bardzo chaotyczna i zanieczyszczona.

 

Nietypowe formy seksu

Na czarnych ścieżkach jako sposób wzbudzania energii stosuje się często seks sadomasochistyczny. Ból lub innego rodzaju dyskomfort wyzwalają równie wielkie ilości energii jak samo podniecenie seksualne i połączenie tych dwóch rzeczy daje nieraz prawdziwą eksplozję energetyczną - pod warunkiem, że osoby w to zaangażowane potrafią łączyć przyjemność z bólem i sobie ufają.

Seks analny może mieć podobne działanie, jako że bez odpowiedniego nawilżenia i początkowego powolnego rozpychania mięśni zwieracza odbytu bywa bolesny. Poza tym ten rodzaj seksu silnie pobudza czakrę podstawy.

Seks grupowy, podobnie jak wszystko, co dzieje się w grupie, wzmacnia wzbudzaną energię. Jeśli grupa osób uprawia seks wspólnie lub tylko w jednym pomieszczeniu, w parach, czyniąc to w określonej i jednej intencji, siła tego jest znacznie większa niż w przypadku pary - oczywiście pod warunkiem, że uczestnicy nie odczuwają dyskomfortu i wstydu, który hamuje energię i zanieczyszcza ją.

W ogóle należy powiedzieć (choć nie jest to zachętą do radykalnych eksperymentów seksualnych dla tych, którzy nie czują do nich zamiłowania) że jakakolwiek odbiegająca od tego, co uznawane za „normalne” dla danej osoby lub społeczeństwa forma seksu pobudza większe ilości energii niż normalny stosunek, ponieważ przekraczanie granic własnych lub społecznych wiąże się z dużym wzrostem emocji, nakładającym się na podniecenie seksualne.

Czytany 2532 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 19:40

Najnowsze od Administrator

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polecamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.