;
środa, 15 czerwiec 2011 00:00

Duchy, opętanie, egzorcyzmy

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(8 głosów)

W różnych systemach religijno-filozoficznych wyróżnia się kilka symptomów wg. których można uznać czy dana osoba jest pod wpływem duchów i czy jest opętana.

 

ETAP 1

 

1. Objawy psychologiczne.
Pojawiająca się długotrwała nerwowość, lęk, niepokój, poczucie zagrożenia z objawami lekkiej depresji, które nie wpływają aż tak znacznie na normalne codzienne funkcjonowanie, ale nieco je utrudniają z powodu problemów z koncentracją.

2. Objawy duchowe.
Osoba ma świadomość, że coś się z nią dzieje. Czuje się obserweowana lub osaczana przez jakiś niewidzialny byt.
Po nocy wstaje zmęczona, gdyż sen nie daje jej należytego wypoczynku.

3. Objawy fizyczne.
Pojawia się nieuświadomiony lęk przed zachorowaniem, śmiercią. Na tym etapie mogą pojawiać się drobne, uciążliwe wypadki (sińce, stłuczenia, skaleczenia, oparzenia).
Osoba jest zdekoncentrowana i nie mogąca sobie poradzić z organizacją dnia i codziennych zajęć, a poza domem osoba taka spotyka na swej drodze o wiele częściej niz dotychczas osoby bezdomne, uzależnione, chore psychicznie

ETAP 2

 

1. Objawy psychologiczne.
Ofiara opętania zamyka się w sobie, odsuwa się od swych bliskich, znajomych. Czuje się wyizolowana i widzi wszysto pod kątem tego, że najbliższe otoczenie staje się jej wrogie. Codzienne obowiązki wykonuje z wysiłkiem nie radząc sobie z najprostszymi zadaniami. depresja staje sie większa odczuwając większe natężnie lęku.
Pojawia się utrata apetytu, w efekcie czego następuje wyczerpanie i utrata sił i chęci do życia.
Na tym etapie może dojść do zwiększonej ilości spożywania alkoholu, palenia tytoniu oraz do zażywania narkotyków i środków psychoaktywnych dające chwilowe poczucie oderwania się od stanu depresjii.

2. Objawy duchowe.
Osoba doznaje koszmarnych snów spowodowanych wizytami nieprzyjaznych duchowych istot.
W czasie jawy osoba ma świadomość bycia śledzonym przez ciemne postacie. Może też widzieć przemykające przed oczami cienie.

3. Objawy fizyczne.
Osoby bliskie, znajomi zauważają zmianę w zachowaniu i wyglądzie zewnętrznym ofiary opętania.
Podejmowane próby rozmowy bliskich osób o tej sytuacji kończą sie konfliktami i agresją ze strony ofiary opętania.
Pojawiają sie symptomy chorób o podłożu psychosomatycznym (jak np. nerwice). Problemy z nieprzespanymi nocami, w których pojawiaja się koszmary, powodują ciągłe zmęczenie (podkrążone oczy, zniszczona cera).
W nocy równiez pojawiają się poty, darcie pościeli przez sen, lunatykowanie. Często ofiary opętań skarżą się na bóle stawów, brzucha, pleców i głowy.

ETAP 3

 

1. Objawy psychologiczne.
Psychoza maniakalno-depresyjna, złudzenie o własnej wielkości przeplatane z poczuciem niższości i panicznym strachem. Osoba dostaje gwałtownych ataków furii, histerii i chronicznej depresji, ktore nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Życie zamienia się w piekło, a sama osoba zdaje sobie sprawę że coś z jej umysłem się dzieje niedobrego. Pogłębiające się uczucie, że nic się nie da z tym stanem zrobić wpędza taką osobę w paranoję co może owocować myślami samobójczymi i zachowaniami autodestrukcyjnymi (jak np. szyba jazda samochodem, zabawa z bronią palną lub ostrymi przedmiotami, samookaleczenia).

2. Objawy duchowe.
w tym etapie osoba opętana nie jest w stanie do prowadzenia jakiegokolwiek życia duchowego i do przyjmowania jakiejkolwiek duchowej pomocy.Z duchowego punktu widzenia ofiara jest już martwa.

3. Objawy fizyczne.
Ofiara zapada na ciężkie choroby bez żadnych fizycznych przyczyn. Obecny ciągły stres powoduje brak sił i chęci do życia. Występuja chroniczne migreny i bóle głowy, następuje znaczna utrata wagi.
Pojawiają się ataki paniki połączone z bólami klatki piersiowej, bólami brzucha i biegunką. Mogą sie pojawić też uderzenia gorąca przy jednoczesnej obniżonej temperaturze ciała.

Im wcześniej klątwa lub opętanie zostaną rozpoznane, tym łatwiej jest je usunąć.
Jeśli osoba znajduje się w etapie trzecim, szanse na pomoc oczywiście istnieją, ale przywrócenie osoby do prawidłowego funkcjonowania może potrwać dłużej (nawet rok) i wymaga większej pracy, wiedzy i umiejętności osoby przerpowadzającej rytuały uzdrawiania osoby opętanej.
- - - - - - - - -
Wg. Huny duchem opętującym jest niższe ja, które się odłączyło od średniego ja podczas śmierci. W podświadomości zgromadzone są przekonania i kompleksy. Gdy osoba umiera to często nie jest tego świadoma (np. w wyniku gwałtownej śmierci) i dalej egzystuje w świecie żywych. Gdy osoba umiera z głębokim poczuciem żalu i jest bardzo mocno przywiązana do swoich rzeczy w tym świecie to po śmierci będzie nadal uważać się za właściciela tych rzeczy (np. dom który do niej należał) a nowego własciciela czy mieszkańca będzie uważac za intruza, powodując swoim zachowaniem "zza grobu" różne kłopoty.
Często zmarła osoba wie że juz odeszła, ale silne przywiązanie do świata zywych nie pozwala jej stąd odejść.
By móc egzystować w tym świecie taka "dusza" musi mieć energię. Chcąc żyć w tym świecie często taka "dusza" wykorzystuje słabą energetykę jakiegoś człowieka i wdziera się w jego ciało.
Potem próbuje przejąć dominację nad podświadomością tego człowieka co widać w zmienionym zachowaniu i nowych nawykach danej osoby. Następuje chaos w wyniku czego gdy właściwa podświadomość takiego człowieka jest słaba , może dojść do opuszczenia jej poza ciało. Nowa podświadomość (opętująca) przejmuje kontrolę nad ciałem - pojawia się w ciele fizycznym nowa podświadomość z nową pamięcią (lub całkowitym jej brakiem), charakterem i zachowaniami.
Długotrwały stres, używanie psychoaktywnych substancji, gdy osoba nie ma mocnej energetyki (jej poziom energii jest słaby) może być powodem nie tylko opętania ale również powodem kradzieży siły życiowej przez różne byty, "dusze" zmarłych jak równiez przez żywych ludzi.
W czasie gdy poziom naszej siły życiowej jest w normie, nasza podświadomośc doskonale radzi sobie z różnymi próbami ataków różnych bytów czy próbami kradzieży siły życiowej.
Znaczny spadek siły życiowej jest niebezpieczny, zwłaszcza jeśli występuje przy nadmiernym zmęczniu fizycznym, umysłowym lub jest spowodowany chorobą, długotrwałym stresem, używaniem substancji psychoaktywnych.
Kahuni uważali, że przyczyną chorób jest niedostatek lub utrata siły życiowej. Jeśli jest jej mało i spadnie poniżej pewnego minimum dochodzi do tego że słabnie znacznie kontrola naszej świadomości nad podświadomością. Moze to spowodować że przyjmowane wrażenia zmysłowe i sugestie moga się wkraść do podświadomości powodując trudne do wykrycia kompleksy. Również w takim stanie znacznie obniżonej siły życiowej w naszą podświadomość moga być zaszczepione myślokształty różnych bytów lub w wyniku działania magii, mogące spowodować róże reakcje od powstania obsesji, depresji włącznie z chorobą umysłową.
Po zapadnięciu na chorobę umysłową osoba opętana przestaje nagle odczuwać szereg dolegliwości i nie cierpi na brak siły życiowej i występuje nagle wzmożony przypływ sił i aktywność fizyczna.
W psychiastrii używano dawniej szoku insulinowego lub elektrycznego, co powodowało na krótką metę poprawę osoby chorej umysłowo. W wyniku takiego działania duch opętujący opuszczał na moment ciało człowieka i do działania dochodziła prawowita podświadomość.
Często choroba umysłowa ustępuje i pojawia się aktywność i "wzrost sił".
Kahuni tłumaczyli tym, że dzieje się tak po tym jak opętującym duchom zmarłych udaje się wyrzucić z ciała takiej osoby prawowitego właściciela (podświadomości).
Taki duch opanowuje cudze, żywe ciało.
- - - -
Kahuni doskonale radzi sobie z opętaniami używając nadmiaru siły życiowej i współpracując ze swoim Wyższym Ja w modlitwie.
Kahuna kontaktował się ze swoim Wyższym Ja (nadświadomość), potem rozmawiał i wypytywal ducha czego chce, a następnie wskazywał duchowi drogę do rozwiązania problemu nakłaniając ducha do opuszczenia fizycznego ciała opętanej ofiary i powrót na drogę ewolucji. Podczas rozmowy z duchem uwalniał go od kompleksów i poczucia winy i od lęku przed karą. Ze złym duchem rozmawiał z pozycji siły przekonując o swej przewadze nad nim.
Przekonywał ducha że Bóg lub przodkowie mu wybaczyli.
Przy egzorcyzmach nigdy nie wolno odsyłac ducha do piekła czy do diabła, ponieważ taki duch nie chce tam iść
(ze względu na tkwiące w nim przekonanie że takie miejsce jest i że to miejsce kary i cierpienia). Sądząc, że Bóg mu nie przebaczył i nigdzie mu nie pozwoli iść, - trzyma się ludzi z których czerpie niezbędną siłę życiową do egzystowania w świecie żywych.
Kahuni do egzorcyzmów i rytuałów z tym związanych podchodzili indywidualnie i tez należy tak do tego podchodzić, ponieważ każdy człowiek ma indywidualne poglądy i przekonania na niektóre rzeczy.
Więc np. egzorcyzmy kościelne (używając modlitwy, symbolu krzyża i święconej wody) nie będa działać na człowieka który np. nigdy nie słyszał o wierze chrześciańskiej. Rytuał działa i jest rozumiany przez ducha tylko wtedy, gdy rozumiał to za życia. Inaczej działania zmierzające do wypędzenia z ciała ofiary opętującego ducha są bezsensowne i nie przynoszą efektów.
Kahuna po wypędzeniu ducha uzdrawiał ofiarę opętania, - usuwał poczucie winy i wszystkie ślady pozostawione po pobycie nieproszonego gościa.
Egzorcyzmy i wypędzanie nieproszonych gości z ciała i umysłu ludzi znane jest od wielu wieków w różnych kulturach.
Egzorcyzm dla innej osoby może wykonać tylko ten, kto czuje się silny psychicznie, niezależny od duchów i ich wpływów, kto wręcz czuje się władcą duchów. Słabi i zastraszeni nie powinni tego próbować, bo mogą sami paść ofiarami opętania.
- - - - -
Jak chronić się przed czarną magią?
(z internetu)

"Chociaż wpływu czarnej magii nie można przeceniać, jest ona czymś strasznym i w niektórych przypadkach naprawdę niebezpiecznym. Kto jednak raz znalazł się pod wpływem takiego psychokultu przez jednego ze swoich wyrafinowanych nauczycieli, temu trudno jest się wycofać spod jego twardej duchowej obręczy. Jest to z korzyścią dla człowieka kierującego się instynktem, który pod pięknymi słowami poczuje, że coś jest nie tak. Ale kto jest pewny takich odczuć? Także w takich przypadkach Huna, którą słusznie można nazwać "białą magią", ma skutecznie działający środek. W Hunie pracuje się z duchowym światłem. Nazywamy je: "świętym, białym, chroniącym, oczyszczającym i uzdrawiającym światłem Huny". Stąd płynie pocieszenie i pomoc po moim gorzkim doświadczeniu z czarnoksiężnikami. Ja sam poznałem olbrzymie siły piramidy Cheopsa, gdy znalazłem się w punkcie ich przecięcia, w królewskiej komnacie. Z własnego doświadczenia stwierdziłem wtedy, jak korzystna i niezawodna jest piramida światła dla ochrony przed wszystkimi ciemnymi machinacjami. Jest to kombinacja światła w formie piramidy, którą ładuje się maną – energią, której praktycznego zastosowania uczy nas Huna. Nie jesteśmy więc bezradnie wydani na pastwę czarnoksięskich lub "demonicznych" sił, ponieważ dla czarnoksiężnika nie ma nic bardziej odpychającego niż duchowe światło, szczególnie w formie piramidy!
Piramidę światła można wykorzystać zgodnie z doświadczeniem w przypadkach, które już są aktualne, tzn. kiedy czarnoksiężnik rozpoczął już swoją aktywność. Piramidę światła dobrze jest jednak "zbudować" już wcześniej, ponieważ pomaga ona nie tylko w relatywnie rzadkim przypadku czarnej magii, lecz chroni także przed innymi niekorzystnymi doświadczeniami i praktykami. Dlatego wydaje mi się celowe rozciągnięcie piramidy nad każdym człowiekiem, którego lubię i (nie bądźcie zaskoczeni!) nad tym, który uprawia czarną magię, ponieważ duchowe światło ma właściwości "oczyszczające". Nie jest to dowiedzione, ale prawdopodobne, że człowiek posiadający ciemne zamiary przy ich wykonywaniu będzie hamowany przez piramidę światła lub niezdolny do ich wykonania. Cieszymy się więc, że w przeciwieństwie do wszystkich ciemnych dążeń, Huna daje nam instrument, którego z sukcesem możemy użyć przeciwko wszystkim, podkreślam WSZYSTKIM negatywnym i ciemnym wpływom." (Henry Krotoschin)

Czytany 19332 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 październik 2011 10:56
Więcej w tej kategorii: « Słownik demonów Rytuał Ha »

2 komentarzy

  • Link do komentarza Deb0308tery poniedziałek, 10 październik 2016 17:47 napisane przez Deb0308tery

    Fajne forum, z wieloma ciekawymi wątkami. Na pewno wrócę tu jeszcze nieraz.


    Deb0308 - Zerknij tu:

  • Link do komentarza Elewatorka niedziela, 16 grudzień 2012 18:59 napisane przez Elewatorka

    Musiałam korzystać z pomocy egzorcysty, ponieważ dokładnie rozumiem, co autor piszę w powyższym artykule, gdyż o penych objawach przekonałam się na własnej skórze...egzorcysta.pl/symptomy.html byłam o tyle w dobre sytuacji, że ktoś mi pomógł. Polecam p. Wandę. U mnie trwało to dość długo, około 5 lat nim doszło do tego, że praktycznie wszyscy mnie opuścili. Jedynie dobra przyjaciółka mnie nie opuściła i dała książkę p. Wandy do przeczytania... 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polecamy

Bioenergoterapia

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.