Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 11 kwiecień 2011 00:00

Jakich pytań nie zadawać wróżkom? - część 3

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kolejna część artykułu mówiącego o tym, jakie pytania podczas wizyty u doradcy ezoterycznego powinny zostać pominięte.

1.     Pytanie o dzieci podlega polemice.

 

Powtórzę to, co napisałam w poprzednim artykule, przy pytaniu dotyczącym ciąży: Dzieci to takie maleńkie, niewinne, bezbronne i nieskazitelne istoty, w których życie, przyszłość nie powinniśmy wnikać ani z ciekawości, ani nawet z troski. Mają one przed sobą mnóstwo czasu na realizowanie swoich marzeń, zamierzeń, planów a wypytywanie wróżki o to, co widzi na ten temat w kartach jest według mnie niestosowne. Owszem, zrozumiałe dla mnie jest, że rodzice pytający o swoje pociechy chcą znać ich możliwości na przyszłość, talenty i uzdolnienia i takie informacje chętnie udzielam, natomiast kiedy pytają mnie o to, kiedy dziecko założy rodzinę, czy będzie bogate i inne infantylne pytania zbijają mnie z tropu. Uważam, że dobra wróżka w ogóle nie potrafi powiedzieć, że ktoś będzie bogaty, bo co to za określenie? Jakże może być rozumiane wieloznacznie, dla różnych bowiem ludzi bogactwo oznacza co innego, a bogactwo materialne od duchowego przecież bardzo, bardzo się różni. Tym, czym dla mnie jest bogactwo wiem doskonale, ale czym dla mojego Klienta? Staram się unikać takich pytań i odpowiadania na nie, natomiast uważam, że bardzo dobrym jest porozumiewanie się z astrologiem czy wróżką na temat uzdolnień pociech z tego względu, że dzięki takowym informacjom można pomóc dziecku w obraniu najlepszej dla niego ścieżki zawodowej. Horoskop czy wróżba dotycząca dziecka może przecież wspomóc jego rozwój, rozkwit jego zainteresowań, doświadczeń, wiedzy, skłonności, a także pokazuje potencjalne sfery spełnienia zawodowego, spełnienia marzeń i ambicji. Dajmy na to dziecko, które ma uzdolnienia plastyczne, artystyczne czy muzyczne, nie będzie się spełniało w zawodach nie związanych z tymi kierunkami. Z tego powodu rodzice, którzy już wkrótce po urodzeniu swej pociechy otrzymują horoskop dotyczący zainteresowań i talentów, mogą pomóc na stworzenie i rozwijanie indywidualnego charakteru dziecka.

 

2.     Pytanie o gry losowe.

Założę się, że każda wróżka czy jasnowidz takie pytanie w swoim życiu usłyszeli nie raz. Jest to coś co powoduje u mnie wręcz złość na Pytającego. Dlaczego? Ano dlatego, że świat jest tak skonstruowany, że nie wszystko i nie każdemu wolno wiedzieć. Moim zdaniem wyniki gier liczbowych to jedna z tych kwestii, które Bóg czy inna Siła Wyższa w którą się wierzy, zawładnął tylko dla siebie i rozdziela pomiędzy tylko tych wybranych. Owszem, można przewidzieć wynik meczu czy walki bokserskiej (ale w trochę bardziej skomplikowany, opisowy sposób, a nie podając dokładne minuty i liczbowy wynik). Uważam, że nawet wielka intuicja i doświadczenie, oraz dokładna i rzetelna interpretacja kart Tarota nie pozwolą na pozyskanie szczęśliwych numerków, które wielu osobom by w życiu pomogły, a wielu innym mogłyby tylko zaszkodzić. Dlaczego zaszkodzić? Uważam, że nie każdy z nas w boskim planie przeznaczone ma bogactwo, tudzież nieróbstwo (bo przecież mając do dyspozycji kilka czy kilkanaście milionów złotych niemalże grzechem byłoby pracować!). W swego rodzaju przeznaczeniu czy zaplanowanej ścieżce życiowej każdego człowieka jest sytuacja bogactwa, bogactwa zdobytego przez wygraną,

 

3.     Pytanie o imię przyszłej żony/męża.

 

W kartach Tarota i innych nie można zobaczyć nazw ani imion. Karty mogą opisać osobę, jej charakter, osobowość, zdolności, wiek i wygląd, ale z pewnością nie imię i zadawanie takich pytań jest nonsensowne i bzdurne. Jedyne o co można prosić wróżkę, to sprawdzenie czy człowiek o danym imieniu jest osobą, z którą można wiązać plany na przyszłość, natomiast imion wróżka sama z siebie nie wywróży.

 

4.     Pytanie ogólne „jak rysuje się moja przyszłość”.

 

Zwracając się do wróżki o pomoc, nie powinniśmy zadawać pytań zbyt ogólnych. Karty mają pomóc w nakierowaniu na odpowiednią ścieżkę życiową. Mają wskazać drogi rozwoju. Nie powinny być traktowane jako sposób na nudę. Pytania ogólne mijają się z celem ponieważ nie wszystko można zobaczyć w jednej chwili, w danym momencie, tym bardziej, że przyszłość jest rezultatem procesu przyczynowo - skutkowego, zależnością od przeszłości i teraźniejszości. Jeśli chcemy znać swoją przyszłość, warto zadawać kartom konkretne pytania dotyczące różnych sfer życia z osobna. Każdy układ kart jest bardzo indywidualny i najlepiej gdy dotyczy jednej dziedziny życia. Warto również ograniczyć pytania z grupy „kiedy moja przyszłość się poprawi” zamieniając je na „co zrobić, aby moja przyszłość była lepsza”. Należy również pamiętać, że karty nie mają mocy sprawczej, lecz doradczą i nie zrobią za Pytającego nic, czego on sam nie dokona. Jeśli Pytającym zależy na uzyskaniu jakiegoś efektu, powinni oni przyłożyć się do osiągnięcia go. Karty wskazują jedynie sposobności na dokonanie poprawy życia, wybranie najlepszej drogi, nie są jednak narzędziem, które można obarczać winą za niepowodzenia. Wszelkie niepowodzenia i brak „sprawdzalności” leżą po stronie Pytającego, bowiem to on właśnie kieruje swym życiem. Karty to jedynie doradcy, nigdy nie są sprawcami.

 

Pytania do wróżek mają szerokie granice. Wiele z nich jest zabawnych, prostych, ale także trudnych i skomplikowanych. Misją i obowiązkiem każdego doradcy duchowego jest wspomożenie Klienta w walce o lepszy byt, dlatego też na pytania powinien odpowiadać rzeczowo, konkretnie i subtelnie. Nie można mieć wróżkom za złe, że nie chcą mówić o złych prognozach przyszłości w sposób dosłowny, gdyż nikomu, nawet wróżkom nie jest miło, kiedy w kartach widzą naprawdę złą sytuację. Nie jest to oznaka braku doświadczenia czy intuicji, lecz posiadania cech empatycznych dla drugiego człowieka. Podstawową zasadą wróżów powinno być nie szkodzenie innym. Z tego właśnie względu często powinnyśmy zrezygnować z pytań o śmierć czy choroby, dzieci lub ciąże czy nawet czas, ażeby wynik seansu wróżebnego stał się motywacją do dalszej pracy nad sobą. Wizyta u wróżki nigdy nie powinna kończyć się smutkiem czy żalem, nigdy też nie powinna być przysłowiowym wbiciem noża prosto  w serce. Oto powinni dbać także sami Pytający zastanawiając się nad pytaniami, które stawiają wróżom.

Czytany 5713 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 czerwiec 2018 14:54
Administrator

Najnowsze od Administrator

Artykuły powiązane