Wydrukuj tę stronę
piątek, 23 marzec 2012 08:40

Liber Porta Lucis

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sub Figura X

Spoglądam na małą ciemną planetę, krążącą w otchłani nieskończonej przestrzeni. Jest niewielka pośród miriady ogromnych, ciemna pośród miriady jasnych.
Ja, który zawieram w sobie wszystko obszerne i znikome, wszystko jasne i ciemne, złagodziłem blask swej niewysłowionej świetności, posyłając V.V.V.V.V. jako promień mego światła, jako posłańca na tą małą planetę.


Wtedy V.V.V.V.V. podjął słowo, mówiąc:
Mężczyźni i kobiety Ziemi, do was przybyłem z Wieków poza Wiekami, z przestrzeni spoza waszego wzroku; i przyniosłem wam te słowa.
Lecz nie usłyszeli go, gdyż nie byli gotowi by je otrzymać.
Lecz niektórzy usłyszeli i zrozumieli, i przez nich niech ta Mądrość stanie się znana.
Najmniejszy z nich, sługa ich wszystkich, zapisuje tę księgę.
Pisze dla tych, którzy są gotowi. W ten sposób pozna się, że ktoś jest gotowy, jeśli został obdarzony pewnymi darami, jeśli pasuje przez narodziny, lub poprzez bogactwo, lub przez inteligencję, lub przez jakiś inny widoczny znak. A słudzy mistrza poprzez jego wnikliwość osądzą je.
Ta Wiedza nie jest dla wszystkich ludzi; w rzeczy samej niewielu jest wezwanych, lecz z nich wielu jest wybranych.
Taka jest natura Dzieła.
Po pierwsze, wiele jest różnych warunków życia na tej ziemi. W każdym z nich istnieje ziarno smutku. Któż może uciec od choroby i od starości i od śmierci?
Przybyliśmy by uchronić naszych bliskich od tych rzeczy. Albowiem istnieje intensywne życie z wiedzą i ekstremalna błogość, która jest nietknięta przez żadne z nich.
Do tego życia dążymy właśnie tu i teraz. Adepci, służący V.V.V.V.V., już je osiągnęli.
Niemożliwym jest opowiedzieć o świetności tego, co osiągnęli. Kawałek po kawałku, jak twój wzrok będzie się wzmacniał, odkryjemy przed tobą niewysłowioną wspaniałość Ścieżki Adeptów, i jej bezimienny cel.
Właśnie tak jak człowiek wspinający się na urwistą górę znika z oczu jego przyjaciół w dolinie, takim musi wydawać się adept. Powiedzą oni: Jest stracony w chmurach. Lecz on będzie radować się światłem słonecznym ponad nimi i dojdzie do wiecznych śniegów.
Lub tak jak uczony może nauczyć się jakiegoś tajnego języka starożytnych, a jego przyjaciele powiedzą: „Patrzcie! on udaje, że czyta tę księgę. Lecz jest ona niezrozumiała - To bzdura". Jednakże on rozkoszuje się Odyseją, podczas gdy oni czytają proste i pospolite rzeczy.
Poprowadzimy cię do Absolutnej Prawdy, Absolutnego Światła, Absolutnej Rozkoszy.
Wielu adeptów na przestrzeni wieków usiłowało to osiągnąć; lecz ich słowa zostały wypaczone przez ich następców, i ciągle na nowo Zasłona zapadała na Święte Świętych.
Tobie, który jeszcze wędrujesz po Dworze Profana, nie możemy wyjawić wszystkiego; lecz łatwo zrozumiesz, że religie świata są tylko symbolami i zasłonami Absolutnej Prawdy. Podobnie jak filozofie. Dla adepta rozumiejącego powyższe rzeczy, wydaje się nie być nic do wybierania pomiędzy Buddą a Mahometem, między Ateizmem a Teizmem.
Wiele się zmienia i przemija; jedno pozostaje. Tak jak drewno i węgiel i żelazo płoną razem w jednym wielkim płomieniu, jeśli tylko palenisko będzie najbardziej nagrzane; tak i w destylatorze tej duchowej alchemii, jeśli tylko zelator rozpali wystarczająco swoje palenisko, wszystkie systemy ziemi zostają spożyte w Jednej Wiedzy.
Jednak, tak jak ognia nie można rozpalić za pomocą samego żelaza, na początku jeden system może być odpowiedni dla jednego poszukiwacza, inny dla innego.
Dlatego zatem my, pozbawieni kajdan ignorancji, spoglądamy dokładnie w serce poszukiwacza i prowadzimy go ścieżką, która najlepiej pasuje do jego natury, aż do ostatecznego końca wszystkich rzeczy, ostatecznej realizacji, Życia, które trwa w Świetle, tak, Życia które trwa w Świetle.

Czytany 14819 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 marzec 2012 08:43
Lilith Black Moon

Najnowsze od Lilith Black Moon

Artykuły powiązane