loder

Kamienie wykorzystywane w magii

Kamienie w magii

Od zarania dziejów kamienie szlachetne i półszlachetne używane były w trakcie magicznych rytuałów. Ich delikatne wibracje do tej pory wydobywają z ludzi najlepsze cechy, chronią i pomagają w synchronizacji ze Wszechświatem. Każdy, kto nawet w niewielkim stopniu interesuje się magią kamieni dobrze wie, że poszczególne kamienie mają odmienne właściwości. Jedne chronią, inne leczą z chorób i przywracają wewnętrzną równowagę. 

Rytuał przywołania dobrej energii

Kamień, który dodaje pozytywnej energii, to jaspis. Podobne właściwości wykazuje karneol. Kamienie te działają przede wszystkim na czakrę podstawy, dając lepsze połączenie z Ziemią. Medytację z kamieniem najlepiej zacząć zaraz po przebudzeniu, kładąc kamień na ciele. Zalecane jest oddychać równomiernie i głęboko. Dobrze jest wyobrażać sobie połączenie z żywiołem wody, wyobrażając sobie rejs jachtem po spokojnym oceanie. Właśnie wtedy na ciało spływa energia kamienia i lokuje się we wszystkich komórkach. 

Podobne właściwości wykazuje krzemień pasiasty, jednak jest on taki jak inne kamienie wykorzystywane w magii. Pochłania zmęczenie, ale dodatkowo chroni przed działaniem złych mocy i nastraja pogodnie i optymistycznie. 

Kamień przydatny w oczyszczaniu

Kamień, który wykazuje najlepsze właściwości oczyszczające, to kryształ górski. W ten sposób działa na ciało, duszę, przedmioty i pomieszczenia. Nazywany jest neutralizatorem, bo pochłania wszelkie negatywne energie, nawet te, które działają z dużej odległości. Kryształ górski najlepiej mieć przy sobie, a w celu ochrony pomieszczenia, poustawiać kilka minerałów na całej przestrzeni. Podobne właściwości oczyszczające posiadają akwamaryn i diament. 

Tworzenie eliksirów

Do tworzenia eliksirów za każdym razem używa się kamienia księżycowego. Istnieje wiele przepisów na magiczne napoje, ale kamień ten szczególnie pomocny jest w leczeniu chorób kobiecych. Aby wzmocnić działanie magicznego eliksiru, trzeba dodatkowo użyć kamienia Saargo, który jest sam w sobie niepozorny, jednak nadaje napojom ogromną moc. 

Kamień wspomagający magię ochronną

Jest sporo kamieni, które działają ochraniająco, jednak najsilniej z nich działa czarny turmalin. Działa on na zasadzie tarczy, odbijającej zło. Chroni  przed toksycznymi osobowościami, ale także przed złym okiem, zawiścią i negatywnymi intencjami z zewnątrz.  Inne ochronne kamienie wykorzystywane w magii, to turkus, ametyst, tygrysie oko oraz niekiedy koral. 

Ostatnie posty

Kamienie w magii

Noc muzeów w mieście Poznań - garść informacji od Nas

Życie kulturalne Poznania. Życie kulturalne w Poznaniu jest bardzo aktywne i różnorodne, oferując

Kamienie w magii

Czym jest magia Voodoo i jak możesz ją wykorzystać

Voodoo to starożytna forma magii, która pochodzi z Afryki Zachodniej. To tajemnicza praktyka, która została st

Kamienie w magii

Tejemnice Templariuszy w walce z poganami

Templariusze byli zakonem rycerskim, który powstał w XII wieku w celu ochrony pielgrzymów podczas ich wędrówki

Kamienie w magii

Jakie są najważniejsze zasady wieszczbiarstwa?

Pierwszą i najważniejszą zasadą wieszczbiarstwa jest to, że wszelkie wyobrażenia muszą być koncentrowane na tw

Kamienie w magii

Azjatycki punkt widzenia na wpływ żywiołów

Azja to region, w którym występuje szeroki zakres kultur i tradycji, ale jednym z elementów wspólnych jest uzn