Wydrukuj tę stronę
sobota, 12 sierpień 2017 10:50

Magia soniczna

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zacznijmy od tego co to jest magia soniczna.

Definicja Autora napisał/a:
Magia Soniczna - (ang. sonic: dźwiękowy). Sztuka kontroli rzeczywistości przy użyciu dźwięków.

 

 
Skoro mamy posługiwać się dźwiękiem wypada również wiedzieć co to dźwięk:

Wikipedia napisał/a:
Fale akustyczne – rozchodzące się w ośrodku zaburzenie gęstości (i ciśnienia) w postaci fali podłużnej, któremu towarzyszą drgania cząsteczek ośrodka. Ośrodki, w których takie fale mogą się poruszać, to ośrodki sprężyste (ciało stałe, ciecz, gaz). Zaburzenia te polegają na przenoszeniu energii mechanicznej przez drgające cząstki ośrodka (zagęszczenia i rozrzedzenia) bez zmiany ich średniego położenia.


Teraz odrobina własnych przemyśleń na temat historii świadomego używania dźwięków.

Zanim dobrze to przemyślałem uważałem, że początki magii sonicznej sięgają czasów kiedy pierwsi szamani użyli instrumentów. Jednak to nastało moim zdaniem dużo wcześniej zanim wśród ludzi pojawili się szamani. Na ewolucyjnym przeskoku pomiędzy zwierzęcymi skrzekami a mową artykuowaną. Wtedy człowiek po raz pierwszy świadomie zaczął używać dźwięku do wpływania na drugą osobę.
Jednak naturalnie wszelkie działania magiczne w pełni świadomej wykonują jedynie osobnicy mający świadomość magiczności wszelkiego działania zgodnego z wolą ( czyt. Magowie ).
Także prawdziwy czas powstania sonicznego nurtu w naszej sztucę na bazie moich przemyśleń uznaję moment w którym szamani zaczęli używać grzechotki/tam-tamu/piszczałki do wprowadzania się w trans.

Co można przy użyciu magii sonicznej? Oj dużo. Bardzo dużo: Już szamani używali prostych instrumentów i mantr, do wprowadzania się w trans. Obecnie mamy dużo nowocześniejsze narzędzia do zabawy dźwiękiem. Nagrania o odpowiednich wibracjach z przeróżnych mikserów dźwięku. Na fizycznym planie śpiewaczki operowe potrafią jedynie przy użyciu swoich strun głosowych tłuc szkło, Puszczając spokojną melodyjkę dziecku w łonie matki na słuchawkach, powodujemy szansę, że kiedy dziecko wyjdzie już na ten świat tą melodyjką da się je usypiać. Jak w każdej dziedzinie sztuki możliwości ogranicza jedynie pomysłowość użytkownika.

UWAGA!!!


No to teraz skoro już wspomniałem o kilku konkretnych zastosowaniach dźwięku pora na ważne ostrzeżenie. Dźwięk jak każde magiczne narzędzie to nie zabawka. Jest równie pożyteczny, co niebezpieczny dla użytkownika i należy się obchodzić z nim ostrożnie jak z bronią. Poniżej na przykładzie muzyki powiem czego na pewno nie wolno robić a wielu zwykłych szarych ludzi robi nieświadomi czym ryzykują:

- Słuchanie smutnej muzyki kiedy ma się doła ( chcesz zachorować na depresje? ).
- Słuchanie wesołej muzyki przed momentami w których należy zachować powagę ( chcesz nawet nie zauważyć kiedy zacieszyć ryja? ).
- Słuchanie nudnej muzyki podczas jazdy samochodem ( Chcesz mieć wypadek? ).
- Słuchanie muzyki motywacyjnej w momencie, kiedy ponoszą nas emocje ( chcesz umrzeć? ).
- Słuchanie ciężkiego rocka podczas jazdy samochodem ( sam jestem Tępym Ch**em, że tak robię, ale ty tak nie rób, bo: chcesz mieć wypadek? ).
- Puszczanie na słuchawkach dziecku w łonie matki "Straciłaś cnotę, bo sama tego chciałaś", szczególnie dziewczynce ( No bo gdzie do chuja! ).
- Bezmyślne uczestnictwo w dyskotece. W szczególności pod wpływem alkoholu, narkotyków albo najlepiej obu na raz. Planuje kiedyś poświęcić temu osobny artykuł ( chcesz utracić swoje człowieczeństwo? ).

Piosenki mają to do siebie, że słuchamy ich wielokrotnie, także słowa, czy dźwięki słuchanej za często może zacząć działać jak afirmacja. Myśleć, myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć czym zamierzamy sobie i innym prać łeb zanim odpalimy muzykę, lub w jakikolwiek inny sposób zaczniemy używać dźwięku.

Przeczytać ostrzeżenie kilka razy i przemyśleć. To na dzisiaj wszystko. Wykonać!

Czytany 2720 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 sierpień 2017 19:12
Obserwator

Najnowsze od Obserwator