Wydrukuj tę stronę
wtorek, 30 maj 2017 12:41

Prymitywne Laboratorium Genetyczne

Napisane przez Obserwator
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dawno nie zajmowałem się roślinkami ( Z powodu siedzącej non stop na zadzie policji :evil: ), więc aby nie zapomnieć fachu postanowiłem pobawić się bardziej legalnymi roślinkami. Zastanawiałem się nad cytrusami, ale odstraszyło mnie wieloletnie oczekiwanie na owoce ( jak się bawić, to się bawić a nie półśrodki takie, jak szczepienie ). Wybór padł więc na wyhodowanie drzewka jabłoni, które może owocować już po kilku latach.

 

 

 

Aby nie było za łatwo postawiłem sobie ambitne cele zabawy z selekcją nasion i genów rośliny. Wiem, że większość sadowników kiedy zacznę je wymieniać złapie się za głowę, bo będę chciał na podstawie samej selekcji nasion osiągnąć cele, których do tej pory nie osiągnęły laboratoria genetyczne. Jednak nie zraża mnie to, bowiem to nie pierwsza niemożliwa rzecz, której w ciągu swojego krótkiego 25-letniego życia dokonałem. Jedną z nich dokonałem w dziedzinie hodowli roślin, więc podłoże praktyczne mam ]:-> 

Dlaczego jabłoń? Bo ma bogate wartości odżywcze, zaś europejski stereotyp zakazanego biblijnego owocu to właśnie jabłko. Wiem, że prawdopodobniejsze jest iż była to figa, jednak nie na darmo wybrano w europie na to miano owoc jabłoni. Częste jedzenie jabłek podnosi testosteron, zaś jak błyskotliwie zauważa jeden z artykułów na okulcie, gdy przetniemy je na wzdłuż równika ujrzymy pentagram w którego ramionach chowają się nasiona. Do tego są bardzo podatne na fermentacje, dzięki czemu świetnie nadają się do produkcji win, zaś skórki mogą służyć za podkład do hodowli drożdży. Tak więc ten niepozorny owoc kryje w sobie tyle niezwykłych właściwości iż poznanie jego niepoznanych dotąd tajemnic, może odkrywcy dać ciekawe możliwości. To wystarczy, abym zechciał się zaznajomić właśnie z tą rośliną. 

Oto cechy odmiany do której wyhodowania będę dążył: 

- Owocowanie w max rok od rozpoczęcia hodowli z nasion. 
- Rośnie do max 50cm wysokości, bo chcę hodować ją na parapecie ( Takie bonsai ). 
- Mocne i grube gałęzie zdolne utrzymać jak największe owoce, przy swoim niewielkim wzroście. 
- Owoc słodki, smaczny i pożywny. 
- Odporność i zdolność adaptacji godna chwasta. Ma zachowywać powyższe właściwości bez nawozów, pryskania, traktowania nasion wodą utlenioną, szczepienia... i innych zaawansowanych technik ogrodniczych. 

Wiem, że ci, którzy mają doświadczenie w hodowli jabłek łapią się za głowę i myślą "Może jeszcze niech ilość nasionek zdradza liczby które padną w totku. Ale co to za frajda z zabawy w przedsięwzięcie, które da się wykonać. ]:-> 

Ostatecznie mam cichą nadzieje na wyhodowanie psychodelicznej odmiany jabłoni, ale i tak już przesadzamy na wielką skalę, więc co za dużo, to nie zdrowo :) 

Kolejne artykuły będą przybierać formę dziennika z opisem zabawy w selekcje i hodowle. 

Autor: Obserwator 
Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
GG: 35042866 

Czytany 2139 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 czerwiec 2017 16:15