Wydrukuj tę stronę
środa, 24 czerwiec 2009 00:00

Techniki seansów spirytystycznych

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Najważniejszym, wręcz niezbędnym sprzętem dla każdego seansu jest okrągły stolik najlepiej o 3 nóżkach. Najodpowiedniejsze są godziny nocne pomiędzy 22.30 a 1-szą po północy. Nie znaczy to, że są to ulubione godziny duchów. Chodzi tu tylko o wywoływanie odpowiedniego nastroju wśród uczestników, co jest bezwzględnym warunkiem powodzenia prowadzonych seansów. Ważną kwestią jest ilość uczestników seansów. najodpowiedniejsza jest grupa licząca 4-8 osób. Pożądana jest jednakowa ilość mężczyzn i kobiet w grupie.

 

Posiedzenia spirytystyczne powinny odbywać się regularnie o jednakowej porze nie częściej jednak niż raz w tygodniu. Jednym z najważniejszych warunków powodzenia seansów jest zespół uczestników seansu, który nie powinien ulegać zmianie. Kierownik seansu powinien dobrać odpowiedni stały zespół ludzi głęboko zaangażowanych w prowadzone doświadczenie. Ewentualne zmiany osobowe w zespole są niepożądane. Jeżeli zajdzie taka konieczność nowy kandydat może być dopuszczony do zespołu. Jeżeli jednak wpłynie to ujemnie na intensywność i wyniki prowadzonych spotkań należy go wykluczyć. Jeżeli zgłosi się kilku kandydatów najlepiej zorganizować nowy komplet.

Najważniejszą osobą posiedzeń spirytystycznych jest kierownik sesji. Generalnie powinien nim być właściciel lokalu, w którym odbywają się posiedzenia, charakteryzujący się dużą energią, zmysłem organizacyjnym, posiadający uzdolnienia hipnotyczne i sugestywne, znający dobrze teoretyczne zagadnienia okultyzmu i spirytyzmu.

Drugą ważną osobą jest medium, które odgrywa rolę pośrednika pomiędzy zebranymi a zjawiskami, które mają się objawiać. Należałoby nawet medium postawić na pierwszym miejscu ale bardzo często seanse odbywają się bez jego udziału. Wówczas każdy uczestnik przyjmuje na siebie rolę medium. Oczywiście na seansach bez udziału medium wyniki mogą być znacznie gorsze, chociaż przy odpowiedniej organizacji i dyscyplinie można uzyskać ciekawe zjawiska.

Czytany 4796 razy Ostatnio zmieniany piątek, 21 październik 2011 12:25
BWT

Najnowsze od BWT

Artykuły powiązane