;
czwartek, 06 styczeń 2011 00:00

Arymaniczna Joga

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(18 głosów)

Arymaniczna Joga to nic innego niż Kundalini joga, polega na wzniesieniu ognistego węża, energii Kundalini, od czakry podstawy u spodu kręgosłupa aż po sam czubek głowy, do czakry korony. Jedyną różnicą pomiędzy tradycyjną Kundalini Jogą a Arymaniczną, jest jej cel. Gdy Kundalini Joga ma na celu zjednoczenie praktykanta z kosmosem, absolutem, czy też Bogiem, celem Arymanicznej Jogi jest zerwanie tej więzi, odłączenie się od kosmosu i stanie się indywidualnym bytem, czy też Bogiem.

Jest to bardzo ważny rodzaj praktyki dla każdego adepta Ścieżki Lewej Ręki oraz niebezpieczny gdy nie podchodzi się do niej poważnie, dlatego powinna zostać praktykowana codziennie (a przynajmniej często oraz regularnie). Uczy ona między innymi dyscypliny która jest bardzo ważna, oraz którą mag powinien nabyć już na samym początku swojego rozwoju duchowego. Mag czy też adept w tradycji Yatuk Dinoih, czarostwa ścieżki lewej ręki w starożytnej persji, jest nazywany Yatusem.


Kundalini w Arymanicznej Jodze jest reprezentowane poprzez dwa węże, czarnego oraz czerwonego. Czerwony przedstawia Az lub też Jeh, odpowiednik Lilith i Babalon. Jest to żeński odpowiednik Arymana, „Ducha Zła”, personifikacji cienia, Zaratusztriańskiego odpowiednika Szatana. Az to dziwka, nierządnica, która przebudziła Arymana ze snu trwającego trzy tysiące lat, w który wpędził go Ormuzd, przeciwieństwo Arymana tymi oto słowami :
"Powstań o nasz Ojcze, jako że bitwa, która nadejdzie, wyzwoli tak wiele utrapienia prawowitych i strudzonego Byka, że ze względu na moje uczynki, nie będą oni już mogli żyć. Odbiorę im godność, skażę wodę, skażę ziemię, skażę ogień, skażę rośliny, skażę całe stworzenie, którego Ormuzd dokonał."
Po tym słowach, Aryman obudził się, wstał i złożył pocałunek na głowie nierządnicy, po czym menstruacja zainstniała i w niej. Az symbolizuje siłę napędzającą nas do działania, nierząd, pociąg oraz fantazje seksualne. Czarny wąż reprezentuje Arymana, Szatana, Shaitana czy też Samaela, całkowite przeciwieństwo Ormuzda, jego brata.


Anghuya, w języku Awestyjskim oznacza energie czy też prane. Jest to energia życiowa bez której nie było by jakiegokolwiek życia. To właśnie tą energie pochłonął Aryman by zrodzić wszystkie podległe mu demony. Yatus żywi się nią i nauczyć się ją kontrolować by rosnąć w siłe.


Czakry w Arymanicznej Jodze są przypisane do 7 Arcydew które stworzył Aryman. Dewy są to złe duchy w wierzeniach Zaratusztriańskich, które stworzył Aryman. Samo słowo Dewa oznacza demon. Oto one :

Muldahara Czakra – Taromati
Svadhisthana Czakra – Aeshma
Manipura Czakra – Naonghaithya
Anahata Czakra – Andar
Vishuddha Czakra – Savar
Ajna Czakra – Akoman
Sahasrara Czakra - Ahriman

 

Arcydewa Taromati :
Umiejscowienie : Spód kręgosłupa
Cechy : Bezczasowość, niezadowolenie, atawistyczna pamięć

Taromati jest pożądaniem w pierwszej czakrze, oraz demonem herezji. To ona pomaga duchowi oprzeć się „mentalności stada”, oraz absorbować energie ludzi wokół ciebie, czyli bycie drapieżnikiem duchowym, jak Aryman i Az. Inspiruje ona do wolności i nieposłuszeństwa wobec obecnej religii Ścieżki Prawej Ręki.

Przy tej czakrze należy wizualizować jakikolwiek rebelii. Coś co robisz, a chcesz przestać robić w życiu. Na przykład wyznawanie religii monoteistycznych, chodzenie do Kościoła czy też palenie. Przestań je robić natychmiast.

Arcydewa Aeshma :
Umiejcsowienie : Odrobine poniżej pępka.
Cechy : Zmysły, emocje, agresja, pożądanie, seksualność, orgie.

Aeshma jest to „furia” i „gniew” i reprezentuje wojowniczego ducha podboju dzieci Arymana. Srosh prowadzi ludzkie dusze do nieba, by uratować¯ je przed tym światem, gdy Aeshma daje ludziom ducha nieśmiertelności poprzez bestialskie pragnienia.

Przy tej czakrze, możesz wizualizować cokolwiek zapragniesz. Aeshma nie ma formy, prócz w zachodniej demonologii około średniowiecza. Można tu wizualizować pnącza wyrastające z czakry i rozrastające się na resztę ciała.

Arcydewa Naonghaithya :
Umiejscowienie : Splot słoneczny
Cechy : Rebelia, żądza władania na ziemią i duchem, siła woli.

 

Transformacja, bunt oraz stawanie się. Ta Arcydewa działa przeciwko duchowi Spandarmad, jednemu z aniołów Ormuzdy.

Przy tej czakrze wizualizuj aspekty tego co chcesz osiągnąć w życiu poprzez regularną codzienną pracę. Na przykład Arymaniczną Jogę.

Arcydewa Andar :
Umiejscowienie : Serce
Cechy : Zrozumienie, unia Czarnego Płomienia z pragnieniem twej duszy.

 

Andar czy też Indra (z sanskrytu : silny, potężny) jest jednym z najważniejszych Bogów w Wedyjskiej mitologii. Jest to dewa rebelli oraz antynomiańskiej myśli, inspiruje indywidualizm oraz samodzielną możliwość osiągnięcia wiedzy. Ta Arcydewa jest wrogiem Arwahisht, ognistego anioła Ormuzdy. W Wedyjskiej mitologii został przedstawiony jako czteroręki mężczyzna cały pokryty oczami, dosiadający słonia, lub w złotym rydwanie zaprzężonym w dwa płomieniste rumak.

To właśnie w tej czakrze pojawia się interakcja pomiędzy Samaelem i Lilith, emanacje które do siebie wysyłają, motywują ich nawzajem. Zrozum czym oraz kim jesteś na dzień dzisiejszy, oddzielając części siebie które nie są naprawde tobą i nie odnoszą się to twego ducha, lecz są aspektami twojego świadomego umysłu oraz ciała fizycznego.

Arcydewa Savar :
Umiejscowienie : Gardło
Cechy : Głos który rozkazuję, dzięki któremu się komunikujesz, oraz który przez wibracje manifestuje świat który zapragniesz. Sposób w jaki się komunikujesz z innymi.

 

Savar to leader demonów, który skupia antynomiańską energie, chaos do zamierzonego porzadku. Savar reprezentuje surową siłę i moc, przebiegłość, spryt lub subtelne działania, walkę oraz przemoc, mięśnie oraz siłę ciała fizycznego. Reprezentuje on również przemyślane działanie. Yatus, adept czarnej magii który przemawia oraz działa, musi mieć pożądany cel który chce osiągnąć, w ten sposób kończy się to na urzyczywistnieniu go. Savar jest bezlitośnym ostrzem. Shahrew jest aniołem metali, któremu Savar się przeciwstawia.

Przy tej czakrze możesz wizualizować wszystko co możesz osiągnąć dzięki komunikacji. Zrozum w jaki sposób komunikujesz się z jednymi ludzmi a w jaki z innymi, na przykład z rodziną, z ludzmi na ulicy, szefem w pracy, lub z przyjaciółmi. Wiedz że zanim coś wyjdzie z twoich ust, powinieneś to przeanalizować, jakie mogą być tego konsekwencje.

Arcydewa Akoman :
Umiejscowienie : Trzecie oko
Cechy : Nieśmiertelna świadomość, niezależność duchowa, duchowy wzrok, zły umysł.


Akoman czy też Aka Manah, jest "Złym Umysłem", drugą stworzoną przez Arymana dewą. Akoman przynosi wstrętne, brzydkie i podłe myśli, lub sprzeczne z religią lub "myśleniem stada". Jest to bardzo ważna Arcydewa jakoże odnosi się do ducha, oraz do mocy maga. Akoman przeciwdziała Vohumanowi, który jest "Dobrym Umysłem", aniołem przewodniczącym bydłem lub stadem. W ten sposób można założyć że Akoman przewodniczy wilkiem, drapieżnym umysłem. Pomyśl, zanim coś zrobisz i nie pozwól, by życzliwość obniżyła twoją obrone przed nie zaufanymi ci ludzmi.

Gdy sięgniesz tej czakry, wyobraź sobie 2 czarne węże wychodzące z twych barków, jak w legendzie o Azi Dahaku. Symbolizuje to przebudzonego adepta, czy też lucyferianina. Jest to anielska oraz demoniczna esencja połączona w jedno, dzień i noc, ciemność oraz światłość. Gdy ćwiczysz projekcje anstralną, to własnie on się porusza podczas snu. To on jest Boskim motywatorem w twoim życiu.

Arcydewa Aryman :
Umiejscowienie : Czubek głowy
Cechy : Przebudzony smok, adwersarz, samo-ubóstwienie oraz iluminacja.

Aryman czy też Angra Mainyu, jest to według nauk Zurwanizmu, brat Ormuzdy, oraz pierwszym powstałym aniołem, ponieważ to on wyszedł jako pierwszy z łona swej matki. Aryman jest duchem magii, który przybiera rożne formy, ale rozkazuje i tworzy inne złośliwe cienie które przeciwdziałają Ormazdzie. Tak więc Aryman reprezentuje ruch, wyzwanie, zmiane, walke, woje oraz wszystkie rzeczy które wzywa postęp w jednej czy też innej formie. Yatus powinien byc gotowy i wystarczająco znajączy się na rzeczy by zrównoważyć te aspekty w codziennym życiu.

Ta czakra symbolizuje smoka rozwiniętego wewnątrz siebie, ukoronowanego antychrysta, adwersarza. Możesz wizualizować którykolwiek z tych aspektów by zmotywować swój proces inicjacji.


Sama technika wznoszenia kundalini poprzez wszystkie czakry, jest taka sama jak w tradycyjnej Kundalini Jodze. Chodzi tu o wizualizacje 2 węży, czerwonego (Az) oraz czarnego (Aryman), spoczywających w czakrze Taromati, po czym oplatających się wokół twego kręgosłupa by wznieść się coraz wyżej i wyżej, podczas każdego wdechu i wydechu. Wizualizuj czakry świecące na czerwony z bardzo intensywnym czarnym rdzeniem. Inną techniką jest odnalezienia centrum swjego ciała fizycznego licząc od stóp do czubka głowy, po czym przeniesienia tam swojej świadomościm, gdy to już się nam uda, możemy przenieść ją dalej w dół do czakry Taromati, oraz wrkoczyć w nią jak w bramy, wymawiając przy tym jej mantrę (imię Arcydewy), oraz wyobrażając sobie że w tym samym momencie zaczyna intensywniej świecić. Niektórzy również wizualizują czerwonego węża wznoszącego się w górę po kręgosłupie, a czarnego z góry na doł, a inny tylko czerwonego. Rownie pomocne są Staoty, są to mantry w języku cieni, które omówie pod koniec.

Isnieje również 7 mniejszych czakr, zwane TARIK DEN AFRAJ-PEDAK (Tajemnice Piekła). Reprezentują one inne chaotyczne moce, które są kontrolowane gdy 7 głownych czakr są w unii wewnątrz Yatusa. Oto one :

Atala Czakra :
Umiejscowienie : Biodra
Dewa : Mitrokht
Cechy : żądza, pożądanie

Vitala Czakra :
Umiejscowienie : Uda
Dewa : Sej
Cechy : złość, agresja

Sutala Czakra :
Umiejscowienie : Kolana
Dewa : Spazg
Cechy : zazdrość, chcęć stania się

Talatala Czakra :
Umiejscowienie : Łydki
Dewa : Aighash
Cechy : złe oko, czystość umysłu, skupienie

Rastala Czakra :
Umiejscowienie : Kostki
Dewa : Push
Cechy : samolubność, egoizm, gromadzenie energii

Mahatala Czakra :
Umiejscowienie : Stopy
Dewa : Friftar
Cechy : brak sumienia, poszukiwanie celi

Patala Czakra :
Umiejscowienie : Podeszwa stopy
Dewa : Astwihad
Cechy : głod życia, złośliwość, śmierć


Cztery Piekła - Yatukańska technika czarostwa

Duchowa ścieżka znajduje się w Arymanie wewnątrz siebie. Poprzez Cztery Piekła oraz inicjacje indywiduum by stać się jak Aryman. Piekło, oznacza miejsce czarowników i umarłych. Duchowe miejsce skupienia. Duzu Ahu jest to "Zła Egzystencja", ścieżka antynomiańska przeciwko wszystkim. Ścieżka Lucyferycznego Czarostwa, jest to ścieżka która zmusza Adepta do podążania ścieżką niezależną od innych, do bycią innym zamiast przyjmować mentalność stada religii monoteistycznych. Cztery Piekła znajdują się w późniejszych pismach Awestyjskich. Przedstawiają one cztery kroki które transformują duszę oraz ciało w Dewe, ducha Arymana. Adept nie dokonuje żadnych złych czynów wobec innych, lecz umacnia swoje własne życie poprzez transformowanie duszy w Lucyferiański lub Arymaniczny rodzaj indywiduum, w zależności od ich definicji.

0. Arezura (Bramy do Piekła)
1. Dushmata (Zła Myśl)
2. Dushukhta (Złe Słowo)
3. Dushvarshta (Zły Czyn)
4. Anaghra Temah (Nieskończona Ciemność)


Do każdego piekła jest przymisana Arcydewa, czakra. Dushmata, pierwsze piekło, to umysł sam w sobie, (Akoman czy też Aka Manah), Wola, Pragnienie oraz Wiara jest elementem od którego zaczyna się inicjacja. Twój umysł musi zacząć myśleć jak Aryman czy też Lucyfer. By zrozumieć najważniejsze Dewy stworzone przez Arymana, trzeba wiedzieć, że Akoman, ciemnista inteligencja, jest w każdym Yatusie. Do tego piekła przypisana jest Arydewa Akoman.

Dushukhta, "Złe Słowo", jest następnym stopniem w procesie inicjacyjnym. Gdy Yatus dedykuje swój umysł ścieżce antynomiańskiej, jego umysł zaczyna się zmieniać. Piekło Dushukhta to drugi poziom reprezentujący "Złe Słowo", czym jest głos węża, lub też Druj (demon, z Awestyjskiego : Kłamstwo). Słowo czyni twe ciało ostrożnie dobierać słow by ludzie mogłi w pełni zrozumieć ciebie i sens tego co mówisz. Arcydewą tego piekła jest Savar.

Do czakry Naonghaithya przypisane jest trzecie piekło, Dushvarshta, "Zły Czyn". Czyny Yatusa sprawiają że jego pragnienia się materializują. Czyn jest momenten potwierdzenia pomiędzy astralem (umysł i duch) a światem fizycznym (ciało). Gdy zaczniesz pracować nad każdym aspektem Czterech Piekieł, zauważysz że wszystkie są połączone z procesem inicjacji, że żadne z nich nie może być osiągnięte pojedyńczo, oraz że trzeba zacząć od Dushmaty. Na przykład, by zmanifestować swóje pragnienie, Yatus powinien najpierw wykorzystać proces Dushmaty, poczym ogłosić swoje pragnienie dzięki Dushukhcie by otworzyć drogę dla Dushvarshty. To jest właśnie dynamika Yatuk-DInoih, która pozwala zrównoważyć duchowość oraz cielesność.

Ostatnim piekłem jest Anaghra Temah, "Nieskończona Ciemność" i jest przypisana do czakry korony, Arymana. Gdy Yatus zaczyna opanowywać proces Trzech Piekieł Yatuk Dinoih, zaczyna wkraczać do wewnętrzego oraz zewnętrznego piekła Anaghra Temah, w których zaczyna wykorzystywać adwersaryczne czary Yatuk Dinoih by rozwinąć swój umysł oraz magiczne aspekty cienia.


Staota – Język cieni

O Yatuk-Dinoih możemy dowiedzieć się już z opowieści "Matigan I Yosht I Fryan", z czasów średnioperskich "Pahlevi" (bohaterski). Opowiada o magu Akhtya, który poddawał świętych mędrców próbie, zadając zagadki ułożonych z staot. Gdy mędrcy próbowali na nie odpowiedzieć (otworzyć je), skumulowana siła zabijała ich jeśli nie byli wystarczająco silni by znieść wybracje. Staoty są to mantry, czy też "Język Cienia", są to słowa mocy, mające za zadanie przebudzić pierwotną wiedzę w podświadomości maga. Pozwalają one skupić się podświadomemu oraz świadomemu umysłowi podczas rytuału. Staota to dyscyplina umysłu, ciała oraz ducha. Staoty można używać jako mantry podczas medytacji, rytuałów czy praktykując Arymaniczną Jogę. Powinno się je wibrować głośno, mocnym głosem oraz skoncentrować się na tym, jak siła wytworzona poprzez wibrację staoty narasta w klatce piersiowej i rozszerza się na resztę ciała.

Aby stworzyć wir mocy od wewnątrz :

Zrazusu – Oko, które upadło
Ushanarasta – Przeciwieństwo Słońca
Zrazza – Pod wpływem Księżyca – pocałunek, który przynosi krew
Umpesta – Z ruin pustynnych piasków przychodzi to, co niewidoczne
Drakala – Smok, który kroczy pomiędzy światami
Nonasturma – Niech ta gwiazda zstąpi w ciało
Delanaza – Ci, którzy oglądają świat ciemności
Maghaaman – Niech nastąpi ciemność i to, co profani nazywają nieczystością
Izzadraana – Przeobrażam się
Yatukisahla – Poprzez tą wiedzę czarnoksięską niech ciemność stanie się ciałem

Staoty, które przyzywają na Sabat :

Allusianamak – Me ciało przenika mrok
Ozosostra – Ciemność, która sprawia, że złe duchy wzrastają w siłę
Utrasjjasta – Idź na przód, w ciele zmarłych
Qasjakla – W ciele Jeh idę naprzód, niczym dym z ognia
Baacalala – By szukać rogów, które obejmują cień, lecz oświetlonych światłem
Wulallfa – We śnie przyjmuję ciało Wilka
Xaeohja – Dźwięki sabatycznych spotkań, pieśń snująca czar nocy
Zrrkunaalak – Kundak, Rumaku Koszmarów i Snów Sabatycznych, przywołuję cię

Staoty, które niszczą i odpędzają duchy do otchłani :

Zatsraza – Poprzez tę siłę, żar skorpiona i pustynnego słońca – przez ogień – giń
Unustraza – Na mój sztylet, szpon Smoka, przecinam twą duszę
Zroas Kalillastik – Przez ogień i ostrze, niech Jeh-Az-Kali pożre twą duszę
Arrakjaasta – Poprzez Dewów, którzy pożrą, przeklną i będą prześladować mą ofiarę

Staoty, które przyjmują atakującego ducha i odwracają klątwę :

Cofurizim – Przez moje duchy służebne, połknij esencję, która mnie atakuje
Drejjalak – Przez krąg umysłu, niech pochłoną cię płomienie Eshma
Quaalabatu – Przez sen, niech koszmar cię pochłonie
Vlaakalala – Cieniu Wilka, powstań w mym wnętrzu i połknij wroga
Akkalasht – Akatash, ześlij swe sukkuby do snu mej ofiary, niech pozbawią je życia poprzez zatruty pocałunek Az
Vizzalezaka – Vizaresh, gdy duch odejdzie, nie pozwól mu być spokojnym, niech pochłoną go cienie.

Czytany 12372 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 czerwiec 2018 14:47

2 komentarzy

 • Link do komentarza Emmeline sobota, 19 styczeń 2013 12:39 napisane przez Emmeline

  Mogę powiedzieć, tylko tyle, że to naprawdę działa. Arymaiczna Joga jest lepsza od normalnych medytacji (dot. ścieżki prawej ręki). Zwykłe medytaacje, owszem, działały, ale miałam po nich chaos w umyśle i straszne wahania nastrojów. Po Arymanicznej Jodze czuję się lepiej.

 • Link do komentarza ukryty niedziela, 01 kwiecień 2012 14:56 napisane przez ukryty

  przyznaję materiał bardzo ciekawy z tego też
  względu że wcześniej praktykowałem kundlani
  oczywiście nieregularnie ponieważ mam małą córkę
  i jest co robić praktykowałem nauki mistrza Teriona i postanowiłem przejść całkowicie na ciemną stronę i myślałem że praktyki światłości
  się nie przydadzą a teraz widzę że były tylko pięknym wstępem
  wtajemniczeni wiedzą co mam na myśli
  pozdro
  HAIL LILITH

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polecamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.