;
środa, 16 wrzesień 2009 00:00

Krótki wstęp do wampiryzmu

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(23 głosów)

W ciągu stuleci powstało wiele legend, wiele napisano scenariuszy i wiele mówiło się o wampiryzmie. W ludzkich umysłach powstawały dziwne historie, pisano książki, kręcono filmy. Jednak LUDZIOM do tej pory nie udało przedstawić faktów na ten trudny do zaakceptowania temat. Głupie przesądy krzywdziły wampiry i uniżały ich godności. Bano się ich, napiętnowano.

 

Gdyby w dzisiejszych czasach przyznać się do wampiryzmu, można spodziewać się typowo ludzkiej reakcji:

- Jesteś wampirem? Psychiatra piętro wyżej.

Czosnek, krucyfiks, kołek... to wszystko wymysły ludzi. Czosnek psuje jedynie oddech, krucyfiks to tylko chrześcijański symbol, kołek wbity w serce zabije każdego. Słowo "wampir" wywołuje u ludzi negatywne uczucia; oczami wyobraźni widać Hrabię Draculę - bladego upiora - wynurzającego się nocą z  trumny. Uświadamianie ogółowi prawdy o wampirach przez wiele lat nie przynosiło efektów, aczkolwiek ja nie mam zamiaru się poddawać. Ludziom za bardzo zapadły w pamięć zabobony i stereotypy (np. te które przedstawia Anna Rice w swoim utworze), mimo wszystko nie będziemy do końca świata ukrywać się w cieniu.

WAMPIRYZM - FAKTY

Wampiry są to osoby, których aura ma "ciekły" poziom energii, tj. energia nie regeneruje się tak, jak u zwykłych ludzi. Innymi słowy wampir musi co pewien czas sam regenerować energię. Wampir na "głodzie" może być niebezpieczny dla otoczenia. Gdy nie "naładuje" energii w porę, ujawnia się jego zwierzęca natura, charakteryzująca całą rasę.

Dwa podstawowe typy wampirów:

 • wampiry krwi (sanguinarianie)
 • wampiry PSI

OGÓLNY OPIS WAMPIRA

Wampiry krwi mają zazwyczaj bardzo jasną cerę, włosy i oczy. Osoby te "chodzą własnymi drogami" i często są egoistami (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Lubią przebywać w środowisku osób podobnych do nich, ponieważ w towarzystwie zwykłych ludzi czują się samotnie i nieswojo. Wampirami są osoby obu płci, o różnych poglądach i wyznaniach. Nie ma ustalonej grupy, wampirem może okazać się ksiądz, ateista czy osoba mająca poglądy takie jak A. S. La'Vey.

PROBLEM ŚWIATŁA

Wampiry (zwłaszcza sanguinarianie) "uczulone" są na promienie UV. Każdy wampir jest wrażliwy na promienie słoneczne we własnym zakresie. Najczęstsze objawy przebywania w słońcu:

 • pieczenie oczu
 • zaczerwienienie skóry (w lecie, gdy słońce jest bliżej Ziemi zamiast opalenizny skóra czerwienieje i czasem pęka)
 • rozdrażnienie

Ja nawet w pochmurny dzień mrużę oczy i dzieje się tak bez mojej woli.

BYĆ WAMPIREM

Wampirem nie można się stać, trzeba się nim urodzić, trzeba NIM BYĆ. Jeżeli jesteś wampirem to w pewnym momencie dowiesz się o tym, zaczniesz się zastanawiać i szukać informacji.

Już jako dziecko wiedziałam, że nie pasuję do świata ludzi. Intrygowały mnie tajemnice, mistycyzm. Zaczęłam praktykować magię. Gromadziłam wiedzę, uczyłam się. Po pewnym czasie zrozumiałam co się ze mną działo przez cały czas; dlaczego to niepoznane tak bardzo mnie pociągało. Zostałam "obudzona" i teraz wiem, że jestem prawdziwym wampirem krwi.

Nie wspominam o wampiryzmie przy zwykłych ludziach, ponieważ wiem, że dzisiejsza nietolerancja nie ma granic, a wiara w stereotypy jest mocno zakorzeniona.

WAMPIRY KRWI

Najczęściej spotykany typ wampira.

W krwi jest najwięcej energii, dzięki niej sanguinarianie mogą normalnie funkcjonować przez ok. 2/3 tygodnie od chwili wypicia (zależy to od wampira i ilości krwi). Picie krwi ma niekiedy charakter erotyczny, samo zbliżenie do dawcy jest podniosłą chwilą. Wampiry krwi nie muszą przecinać nikomu żył, ponieważ do nasycenia nie potrzeba jej dużo. Najczęściej pobiera się krew z ręki lub szyi, tam gdzie skóra jest cienka.

NARZĘDZIA SANGUINARIANINA

Nóż

Niezbyt popularne narzędzie ze względu na rozmiary i nieporęczność. Noży używają zazwyczaj początkujące wampiry. Długo gojące się, brzydkie blizny.

Igła

Mała, cienka, poręczna. Niestety mały efekt przy dużym bólu. Nie pozostawia śladów na skórze.

Żyletka

Dosyć popularne narzędzie ze względu na rozmiary, grubość ostrza i dostępność. Szybko gojące się rany.

Skalpel

Bardzo popularne narzędzie, zwłaszcza wśród "obytych" wampirów. Małe, cienkie ostrze. Nacinanie nie sprawia prawie żadnego bólu. Szybko gojące się blizny. Najbardziej polecane przeze mnie narzędzie. Minusy - utrudniony dostęp, z reguły skalpel można kupić wyłącznie w sklepach z akcesoriami medycznymi.

Zęby

Większość z nas je posiada, więc czemu by ich nie wykorzystać?

WAMPIRY PSI

Osoby pobierające energię w 'czystej postaci'.

Wampiry PSI dzielą się na dwa typy:

 • emocjonalne
 • astralne

Wampiry emocjonalne czerpią energię z silnych emocji, np. podczas stosunku seksualnego czy bójki. Miłość i nienawiść są najsilniejszymi uczuciami, którymi wampir emocjonalny się żywi.

Wampiry astralne pobierają energię łącząc się z drugą osobą linkami (astralnymi połączeniami). W celu pobrania energii posługują się wizualizacją. Słabym punktem na astralnym ciele człowieka są okolice karku i właśnie z tego miejsca wampiry czerpią energię.

HYBRYDY

Wampiry, które mogą pobierać energię w postaci krwi, posiadające również umiejętność pozyskiwania energii w 'czystej postaci'.

DAWCY

Dawcy, donorzy, ofiary - osoby, które własnowolnie dzielą się z  wampirem swoją energią, w pełni świadome ryzyka jakie się z tym wiąże. BTW: tylko ludzka energia może pomóc wampirowi, czerpiąc ją ze zwierząt można najwyżej oszukać głód, niestety nie na długo.

SPOSOBY POZYSKANIA DAWCY

 • Jeżeli masz u boku osobę, która bardzo cię kocha i jest w stanie zrobić dla ciebie wszystko to opowiedz jej o wampiryzmie. Jest szansa, że osoba ta podzieli się z tobą swoją energią.
 • Jeśli znasz kogoś wykazującego tendencje masochistyczne to zapytaj go/ją czy podzieli się z tobą energią. Jeśli jesteś wampirem krwi to oboje przeżyjecie niezapomniane chwile.
 • Idź do jakiejś knajpy/pubu, zapoznaj kogoś. Rozmawiajcie, spotkajcie się parę razy. Jeśli to konieczne- upij tą osobę. W czasie rozmowy zejdź na temat wampiryzmu. Jeśli jesteś sang, powiedz, że nigdy wcześniej nie piłeś krwi i chciałbyś spróbować odrobinę. Jeśli ta osoba odmówi lub nie wykaże zainteresowania tematem, to nie mów więcej o wampiryzmie i spróbuj z kimś innym
 • Znajomości internetowe. Nie trzeba chyba tłumaczyć.

OGÓLNE ZASADY JAKICH POWINIEN PRZESTRZEGAĆ SZANUJĄCY SIĘ WAMPIR

 1. PYTAJ DAWCĘ O POZWOLENIE JEŻELI MASZ ZAMIAR CZERPAĆ Z NIEGO ENERGIĘ
 2. UŚWIADOM DAWCĘ O EWENTUALNYM RYZYKU
 3. NIE POBIERAJ ENERGII Z CHOREJ I OSŁABIONEJ OSOBY

ZASADY DOTYCZĄCE WAMPIRÓW KRWI:

 1. ZACHOWYWAJ OSTROŻNOŚĆ PODCZAS POBIERANIA ENERGII. NIE NALEŻY SIĘ SPIESZYĆ
 2. PODCZAS NACINANIA/PRZEKŁUWANIA SKÓRY UWAŻAJ NA ŻYŁY
 3. STARAJ SIĘ NIE SPRAWIAĆ DAWCY NIEPOTRZEBNEGO BÓLU, W KOŃCU DZIELI SIĘ SWOJĄ KRWIĄ, ABY CI POMÓC
 4. ZAWSZE MIEJ PRZY SOBIE PLASTRY, WODĘ UTLENIONĄ I OPASKI UCISKOWE

Problem AIDS

Jeżeli boisz się zarażenia wirusem HIV, pij krew z dawcy, tylko w przypadku gdy jesteś pewien, że nie jest on nosicielem.

WAMPIR = INNA RASA?

Mimo mojego doświadczenia nie potrafię jasno odpowiedzieć na pytanie - wampir to człowiek czy nieczłowiek?

Wampiry różnią się od ludzi pod wieloma względami. Miałam okazję spotkać wampiry, które po stwierdzeniu - "wampir to też człowiek", zaczynały prychać i zarzekać się, że jesteśmy niezwykli, a porównywanie nas do ludzi jest obraźliwe i hańbiące dla całej rasy.

Osobiście nie uważam się za lepszą od innych, ale muszę stwierdzić, że w przeciwieństwie do zwykłych ludzi, mam zdrowe poglądy na różne sprawy i na pewno jestem bardziej tolerancyjna. Tak, myślę, że jesteśmy zupełnie różni od ludzi, mimo, że mamy podobne potrzeby. Musimy jeść, spać, bawić się i czasem podumać w samotności.

Świat dzieli się na wampiry, ludzi i 'zwykłych ludzi'.

Czytany 18295 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 czerwiec 2018 14:53
Więcej w tej kategorii: Wampiry »

19 komentarzy

 • Link do komentarza przemysław nowak czwartek, 20 wrzesień 2018 10:43 napisane przez przemysław nowak

  mam 18 lat slyszalem duzo na temat wampirow slyszalem ze jesli wsczkniemy sobie wscieklizne wilka do naszej krwi moze tez w polowie nimi zostac aja ta wiedze wykorzystam i zaczne realizowac moje plany nie chce byc zwyklym czlowiekiem a jak widze krew to chce mi sie jej napic nw czy to jest normalne ze zwykly smiertelny czlowiek moze chciec krwi czlowieka ktoremu ma jakas rane a ty chcesz mu ja wypic ja tego nie potrafie zrozumiec, wszystkiego bede probowal ze by sie dowiediec czy tak naprawde da sie sie zostac wampirem jesli sie da zostac wampirem to prosze o pilny kontakt moj email i poczta to przemyslaw.nowak@spoko,pl a jesli nie odpowiem to prosze przyjechac do mnnie pod adres grodkowska 50A przez 3 Nysa kod pocztowy to 48-300 moj numer telefonu to 730706323 ale nie ma po co do mnie dzwonic bo i tak nie mam telefonu. dzieki za przeczytanie mojego komentarzu

 • Link do komentarza przemysław nowak czwartek, 20 wrzesień 2018 10:41 napisane przez przemysław nowak

  mam 18 lat slyszalem duzo na temat wampirow slyszalem ze jesli wsczkniemy sobie wscieklizne wilka do naszej krwi moze tez w polowie nimi zostac aja ta wiedze wykorzystam i zaczne realizowac moje plany nie chce byc zwyklym czlowiekiem a jak widze krew to chce mi sie jej napic nw czy to jest normalne ze zwykly smiertelny czlowiek moze chciec krwi czlowieka ktoremu ma jakas rane a ty chcesz mu ja wypic ja tego nie potrafie zrozumiec, wszystkiego bede probowal ze by sie dowiediec czy tak naprawde da sie sie zostac wampirem jesli sie da zostac wampirem to prosze o pilny kontakt moj email i poczta to przemyslaw.nowak@spoko,pl a jesli nie odpowiem to prosze przyjechac do mnnie pod adres grodkowska 50A przez 3 Nysa kod pocztowy to 48-300 moj numer telefonu to 730706323 ale nie ma po co do mnie dzwonic bo i tak nie mam telefonu. dzieki za przeczytanie mojego komentarzu

 • Link do komentarza aqua hulcus wtorek, 06 luty 2018 12:41 napisane przez aqua hulcus

  Wampirem nie można się stać, ale możesz się dowiedzieć, że nim jesteś. Wampir to osoba, która żywi się szczęściem i nienawiścią INNYCH, ich energią, ale nie koniecznie są oni jego "ofiarami". Mam przyjaciół - żywie się ich energią, ale nie czuje się zły, z drugiej strony są "ziomki" - ludzie którzy udają moich przyjaciół - i takich ludzi sprowadzam na dno. Wampirom generalnie jest ciężko ponieść się emocją, czy to gniew, czy pożądanie, nigdy w życiu nie wpadłem w szał żeby się z kimś bić, potrafie to robić tylko gdy ktoś mnie zaatakuje.

 • Link do komentarza Marina środa, 01 listopad 2017 04:49 napisane przez Marina

  Hejcia ,mam pytanie czy na pewno nie da się stać wampirem.... Proszę.....A po za tym tak ciekawy artykuł że normalnie nie wiem superowy ale jednak proszę o kontakt e-mail: marina.marinka@interia.pl

 • Link do komentarza Alalal wtorek, 24 styczeń 2017 10:35 napisane przez Alalal

  Ja jestem wampirem. Wystarczy wypić czyjąś krew.Ale mogę też kogoś ugryźć. Objawy to wytrzymałosco na bul i prędkość. Można pić krewolucji zwierząt raz na tydzien

 • Link do komentarza Długo w obyciu sobota, 29 październik 2016 00:59 napisane przez Długo w obyciu

  Smutnym jest to niezmiernie wielce, jakże małe pojęcie o prawdach wampirycznych i lykantropii prezentuje się tutaj. Proszę się dokształcić bo jeśli nawet o fikcję ma to zakrawać to jest to niezmiernie słabe. Rozumiem że chce ktoś tworzyć fikcję ale radzę się postarać, dokształcić się. Jeszcze raz dodam że prezentowana tutaj jak i w 99% stron w internecie wiedza jest niczym innym jak czystą fikcją lub zabawą artystów którzy chcą nauczyć się pisać fantastykę, z Wampiryzmem I Lykantropią prawie nikt nie miał tam styczności, uwłaczające. Smutnym jest też dzika i ślepa pasja owym tematem " mam 9 lat zamień mnie w wampira"... co to ma być ? Pragniesz czegoś to najpierw to zrozum i okaż szacunek. W innym wypadku skończysz jako kawał mięsa, zimnego i cichego... nic więcej, nic ponad to.
  Wiara, wiedza, szacunek, kultura i obycie... i może kiedyś.
  Płaczę w ciszy, głuszą jestem, ciszą i cierpieniem, spokojem huraganu, ciepłem i pragnieniem.

  Napisał: długo w obyciu.
  Ps : dzika, ślepa i głupia pasja/fanatyzm tworzy często w owym temacie tylko ofiary a nie łowców.

 • Link do komentarza Alx niedziela, 25 wrzesień 2016 17:33 napisane przez Alx

  Przykro mi Ci i tym mówić (autorko artykułu) ale w lecie słońce jest dalej od ziemi.

 • Link do komentarza krzysiek głowacki czwartek, 10 grudzień 2015 22:01 napisane przez krzysiek głowacki

  potrzebuję rady sam nie wiem czym ja w ogule jestem mam wysoką wytrzymałość na ból praktycznie śpie za dnia a w nocy łażę jakoś tak mam że dzień mnie usypia jak cholera nie wiem czemu pamiętam całą przeszłość od 2 roku życia jak by to było wczoraj w ciemnościach widzę prawie jak w pół mroku jeśli doprowadzam kogoś do płaczu szału lub rozpaczy czuję się pełen energii i tu rodzi się pytanie widzicie jest możliwość pobierania energi od osobnika przez bujkę z nim bo widzicie miałem taką sytuacje na dniach że zaczepił mnie jakiś typek no i wywiązała się bujka międzynami ledwie z nim wygrałem i byłem cholernie zmęczony gdy nagle bez mojej chęci nagle zalała mnie fala energii i poczułem się o wiele silniejszy a pan zaczepka nagle zemdlał do teraz jak się biję to po wszyskim staję się silniejszy o co w tym chodzi nigdzie nie słyszałem żeby wampiry miały zdolność pobierania energi przez walkę z kimś i rośnięcia w siłę na przykładzie 2 tygodnie temu byłem u kolegi sprawdzić jaką mam siłę mogłem wziąść max 40 kg od tego czasu nie ćwiczyłem do teraz jakieś 3 dni temu wdałem się w bujkę z kolegą z klasy i znowu to samo ja czuję przypływ energii a on się chwieje i upada dzisiaj byłem znowu u kolegi i jakimś cudem wziołem 69 kg a w tym czasie nie ćwiczyłem . Co to za rodzaj zdolności bo nie słyszałem nigdy od znajomych wampirów i psi i krwi żeby jakiś wampir posiadał taką umiejętność drenacji energi z ludz przez walkę z nimi

 • Link do komentarza VanHelsing piątek, 08 maj 2015 20:25 napisane przez VanHelsing

  Ludzie?! Czy was popier*****o? Każdy może sobie tak napisać w internecie. Na wasz przypadek szczególnie polecam herbatki uspokajające lub lobotomie. "Wampiry" zasra**.

 • Link do komentarza Emil Regis Rohellec Terzieff- Godfroy środa, 19 listopad 2014 18:52 napisane przez Emil Regis Rohellec Terzieff- Godfroy

  Sam nie wiem, jestem blady, mam rude włosy, jasne oczy (albo jasnoniebieskie albo zielone, jakieś dziwne) poza tym w oczach mam takie plamki, mimo koloru są one tak jakby złotawe albo jasnożółte, na tęczówkach, do tego kółka ciemne nad tęczówkami, są cienkie i prawie niewidoczne ale przy odpowiednim oświetleniu da się je wytropić. Ponadto ciągle mam żądze mordu, o krwi myślę wiele razy dziennie, kiedyś próbowałem wysysać ludziom energię poprzez kontakt wzrokowy z oczami, udało mi się z jedną osobą, po czym nie spałem przez cztery dni i nie mogłem usiedzieć na miejscu. Kłów nie mam dużych ale są ostre (choć pewnie nie bardziej niż u człowieka), krwi nigdy nie piłem, chcę spróbować ale ze względów bezpieczeństwa zacznę od tak zwanej "czarnej polewki", czyli krwi kaczki, jeżeli coś poczuję to zobaczę jak będzie z ludźmi, ale nie wiem czy to jest bezpieczne bo jeżeli okażę się człowiekiem to mogę dostać sepsy, jeżeli jednak jestem Ą- per, dzieckiem Kaina to... Musiałbym mieć kogoś kto nauczy mnie żyć, nigdy nie byłem w grupie, zawsze byłem autsajderem. Sam już nie wiem, dobrze by było porozmawiać z Wnukiem lub wnuczką Lilith która Dh'oine nie uważa za "Ludzkie larwy", i przedstawić problem, nie będąc narażonym na pośmiewisko, lub niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia jeżeli okaże się człowiekiem. A może po prostu mam urojenia... sam nie wiem.

«startPoprzedni artykuł12Następny artykułkoniec»

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polecamy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.