Ezoteryczna joga – korzyści dla zdrowia i samopoczucia

Redakcja

22 stycznia, 2024

Ezoteryczna joga to coraz popularniejsza praktyka angażująca zarówno umysł, jak i ciało. Tego rodzaju ćwiczenia mają na celu uwalnianie pozytywnej energii, samopoczucia i budowanie wewnętrznego spokoju. Ezoteryczna joga obserwowana przez przedstawicielu kultury zachodu wydaje się być praktyką magiczną, jednak jej stosowanie przynosi odczuwalne, realne korzyści. Pozwala na rozwój na wielu płaszczyznach, między innymi emocjonalnej, duchowej i fizycznej.

Ezoteryczna joga – jak ćwiczyć?

Opisywany rodzaj jogi opiera się na indyjskiej koncepcji czakr, które znajdują się w ludzkim ciele. Składa się na szereg praktyk umożliwiających wewnętrzne oczyszczeni. Jedną z ważniejszych jest opanowani poprawnej techniki oddychania. Dzięki temu jest możliwy ukierunkowany i świadomy przepływ energii w ciele ćwiczącego. Poza tym stosuje się tzw. asany czy pojedyncze pozycje lub ich zestawy. Ich wykonywania może mieć pozytywny wpływ na wybrane partię ciała, na przykład mięśnie lub gruczoły wewnętrzne.

Ezoteryczna joga – jak długo ćwiczyć?

Według opinii większości specjalistów efekty ezoterycznej jogi są widoczne po 40 dniach od rozpoczęcia jej praktykowania. Poza tym jest to okres czasu, po którym tego rodzaju ćwiczenia stają się naturalnym i zdrowym nawykiem. Po tym okresie można je wykonywać codziennie przez dowolną ilość czasu. Warto zaznaczyć, że kolejność ćwiczeń w ezoterycznej jodze ma bardzo istotne znaczenie. Nie należy jej zmieniać ponieważ takie praktyki będą przynosić mniejsze korzyści.

Polecane: