loder

Dlaczego warto korzystać z portali ezoterycznych?

Ezoteryka

Ezoteryka kojarzy się z pradawną, magiczną wiedzą, przeznaczoną jedynie dla nielicznych. Kiedyś praktykowali ją kapłanie i szamani, obecnie zajmują się nią wróżki i wróżbici. Według słownika PWN jest to "wiedza dostępna jedynie dla wtajemniczonych". 

Ogólnie mówiąc ezoteryka zajmuje się dziedzinami życia, które nauka odrzuciła, albo nie mogła sobie z nimi poradzić. Jest podstawą jest duchowość i mistycyzm. Wśród najważniejszych dziedzin związanych z ezoteryką są: astrologia, czakry, numerologia, zaklęcia, talizmany, moce kamieni. Ezoteryzm koncentruje się na rozwoju i oświeceniu osobistym, poznawaniu tradycji i religii. W ostatnim latach popularne stały się produkty ezoteryczne, wśród których można odnaleźć: magiczne kamienie, świece, kadzidełka, amulety i pierścienie ochronne oraz karty. 

Ezoteryzm nie jest niczym niebezpiecznym, ma dużo wspólnego z psychologią. Jej praktykowanie pozwala lepiej poznać samego siebie i otaczający nas świat. Zawiera ona tradycje, które były kształtowane przez wieki. 

Ezoteryka czerpie z duchowości, ma jednak do niej inny stosunek niż praktykowana obecnie religia. Ezoteryka wsłuchuje się w potrzeby świata oraz jednoczy z naturalnym rytmem życia. Przez kościół uznawana jest jednak za inspirację od złych mocy. Ezoteryka jest jednak dużo starsza od obecnie praktykowanych religii, wszak już pierwsze podania mówiły, że pierwsi ludzie chrzcili żywioły i matkę naturę.