Jak dobrać kryształy do swoich potrzeb?

Redakcja

19 stycznia, 2024

Wybierając odpowiedni kryształ należy kierować się przede wszystkim własną intuicją. Kolejne czynności, jakie można wykonać podczas wyboru odpowiedniego dla siebie kryształu, to uspokojenie oddechu i wprowadzenie się w stan rozluźnienia. Następnie należy brać do rąk po kolei kryształy i sprawdzać odczucia temu towarzyszące. Jeżeli nie ma możliwości, by dany kamień dotknąć, to warto kierować się zmysłem wzroku i zaufać mu w stu procentach. Niezależnie od tego, na jaki wybór padnie, każdy z kamieni będzie oddziaływał na organizm w pozytywny sposób, prowadząc do stanu wewnętrznej równowagi i spokoju. W wyborze pomóc może tzw. krystalomancja, czyli wróżenie z kuli. Profesjonalny wróżbita pomoże każdemu w wyborze odpowiedniego amuletu. 

Kryształy a medytacja

Wiele osób korzysta z kryształów podczas medytacji. Kamień można ułożyć na macie do ćwiczeń, trzymać go w ręku lub w dowolnym miejscu na ciele. Jest to idealna metoda na uzdrawianie organizmu, przywracanie równowagi emocjonalnej oraz na oczyszczanie aury.

Kryształy a astrologia

Doskonałą metodą na odnalezienie swoich minerałów jest nauka zwana astrologią. Działa to na zasadzie kompatybilności danego kryształu ze znakiem zodiaku. Dzięki tej metodzie można zyskać pewność, że kamień będzie spełniał swoją funkcję i utrzymywał daną osobę na odpowiednim poziomie energetycznym. Ludzie z danym znakiem zodiaku mają słabe i mocne miejsca w organizmie. Jeśli uda się wybrać kamień idealnie dopasowany do znaku zodiaku, to zyskujemy potężny talizman wyposażony w energię, z której można czerpać siły witalne.

wróżenie z kuli

Najpotężniejsze kryształy

Przezroczysty kwarc, nazywany także kryształem górskim, jest kamieniem o wielkiej mocy. Pełni on funkcję uzdrowiciela żołądka, jelit i serca, a także wzmacnia inne kamienie. Ametyst jest bardzo potężny dla uzdrawiania organizmu z wszelkiego rodzaju uzależnień, bólu emocjonalnego i fizycznego. Ametyst wykorzystywany jest także u kobiet w ciąży, by pomóc przejść im ten magiczny okres bez żadnych komplikacji i ostatecznie ułatwić poród. Malachit pomaga pokonać dolegliwości metaboliczne, zmniejsza stany zapalne i pochłania złą energię. Jest to kamień idealny do medytacji. Cytryn niweluje negatywną energię, usuwa koszmarne sny i przyciąga powodzenie finansowe i bogactwo. Wspomaga organizm w leczeniu zaparć i chorób wątroby.  Awenturyn to kamień wspomagający pozbycie się wszelkich życiowych problemów także tych finansowych. Zapewnia zdrowie takich narządów, jak serce, płuca i nadnercza.

Najpopularniejsze kryształy

Wśród kamieni naturalnych można odnaleźć te najpopularniejsze i są to ametyst, kwarc zwany kryształem górskim oraz celestyn. Są to minerały, z których najczęściej wybierany jest kryształ górski jako kamień uzdrawiający cały organizm i przyciągający szczęście. Kryształy te wykorzystywane są również do tworzenia pięknej biżuterii, gdyż przypominają diamenty. 

Jak korzystać z kryształów?

Kryształy są wykorzystywane najczęściej do medytacji, ale także jako talizmany w astrologii. Używanie tych naturalnych kamieni może służyć także do celów jubilerskich, gdzie są one wykorzystywane do różnego rodzaju naszyjników, pierścionków i bransoletek. Jednak najpopularniejszy jest mimo wszystko ich cel metafizyczny, opierający się na wierze w cudowne właściwości naturalnych minerałów.

Polecane: